yalçın tunçel
türkiyede patent başvurusu azlığı patent işlem ücretleri ve patentinin çalınacağı korkusu bence patent başvurularına devlet desteği vekoruma garantisi olursa patent başvuruları çığ gibi artar
Ayten IŞIK
Yeni mezun bir Kimya mühendisi olarak gerçekten yapılması gereken çok şey var. AR- GE olmadan, bilgi birikimi yapmadan hiç bir yere varamayız. Mühendislik ve Eğitim fakültelerine hiç değer verilmiyor. Açılan AR- GE mühendislik iş imkanlarıyla daha çok yatırım yapılacaktır
Veysel Gökhan YARAR
Kum Mucit gibi insanları destekleyin arayın bulun ve bu insanlara fırsat tanıyın...
SONGÜL DEMİR
Görüş Yazmamış.
Caner ERİŞ
Ülkemizin kalkınması fikri ve sinai mülkiyet hakları korunmuş olan yerli üretim ile gerçekleşecektir. Bu doğrultudaki hareketin takipçisi ve destekçisiyim. İyi çalışmalar.
Mehmet Ali AKSOY
Patenti alınmış ürünlerin hız bir şekilde ticarileşerek bir an önce katma değerli ürünler olarak ülkemize gelir getirmesi ve nice markalar oluşturmamıza katkı sağlaması dileğiyle Türkiye Patent Hareketini destekliyorum.
EROL YÜKSEL
Ülkemizin kalkınmasında birincil önceliklerden biri üretimdir. Üretimin ise yasal yollarla haklarının korunması şarttır. Bu açıdan patent hareketi ve ulaşılmak istenen noktaya bakıldığında ben de her duyarlı vatandaş gibi bu duruma destek veriyorum. Umarım ülkemizdeki bizim gibi üretici ve destekleyici kişilerin sayısı ve bu kişilerin buluşlarının sayısı bu yolla artar. Ayrıca şirketlerin vizyonu ve misyonu da bu duruma paralel olarak gelişir.
Buse SÖĞÜTLÜDAĞ
Başarılı bir yaklaşım. Ülkeme ve tüm vatandaşlarımıza da başarılar diliyorum.
tayfun bozkurt
destekliyorum
Remzi Karabal
Ülkemizin kalkınması ancak taklitçilikten çıkıp yeni fikirler ortaya çıkarıp bunları ticarileştirmekten geçer.kalkınmanın dinamosu ,yeni fikirlerdir .gelecek yeni fikirler üretenlerin olacak.bu anlamda sizi gönülden destekliyorum.
Koray Uçar
hakların tecavüze uğramaması , korunması için markamızı bir şekilde garanti altına almamız gerekiyor. bunun için başlangıç marka patenti. birde ülkemizde de bürokrasiden sıyrılıp daha hızlı organize edilebilinse ve tüm dünyayı kapsayacak bir patent işlemi olsa çok sevineceğim.
özgül özyoldaş
grafik tasarımcı ve Tasarım teknoloji öğretmeni olarak Türkiye patent hareketini destekliyorum...
HİTİT GENÇLİK DERNEĞİ
Artık herkes en iyisini, en kalitelisini, en ekonomik olanını diğer rakipleri gibi üretebiliyor. Çünkü iletişim teknolojilerinin hızla gelişmesi, her türlü bilgiye kolayca ulaşma imkânı sağlıyor ve üreticiler neredeyse aynı bilgi ve teknolojiyi kullanıyor.Dünyada kırk milyon patent yayınlanmakta ve her yıl ortalama bir buçuk milyon yeni patent dosyalanmaktadır. Dünyada ki teknik bilginin % 80’i patent dosyalarında mevcuttur. Patentler kişisel değil, toplumsal fayda için verilir.Bu yüzden Türkiye Patent Hareketini Destekliyoruz.
Cihan Demirci
Gayet hoş ve bilgilendirici bir site. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
ferhat tekus
iyi günler aydın söke ilçesinde bahçe ve tarım makinalarının servisi ve satıcısıyım bende zeytin hasat makinası yapmaya çalışı yorum daha yeni başladım başarılı olursam patent almak istiyorum. Sizleri destekliyorum.
ihsan
tebrikler
osman topak
yeni buluş yeni hayat....
hakan akan
patent alınacak alternatıfler olması sevındırıcı
Timuçin KARABULUTLAR
Ulusumuz ve dünya için, etik ilkelere uygun, sürdürülebilir kalkınmayı destekleyen, gelişirken geliştiren toplumlar medeniyetin temelidir. Hayallerinin peşinde kendiyle yarışan, üretken ve fikir sahibi bireyler ve ortak kültür anlayışı çerçevesinde özgüven sahibi nitelikli ve nicelikli amacı olan insanlar küçük adımlarıyla büyük devinimlerin öncüsü olarak anılırlar. Üretici olmak, hayatın aşamalarında kendisi ve etrafı için izler bırakmak, faydalı olmak bir yolculuktur. Patent ve ilgili tesciller yükselen değerlerimizi korumak ve ileriye gidebilmemiz için mühim mihenklerdendir. Bu süreçte beyinlere ve kalplere yol gösterecek Türkiye Patent Hareketini örnek bir yöntem olması yönünde destekliyoruz.
ssebahattin TEKİN
Türkiyenin patent sayının 1 000 000 a ulaşması hedefleniyor . Bu rakam sürekli dile getiriliyor . Eğer patentlerin maddi bir değeri olsa , inanın ki ; Türkiyede herkes kişi başına 1 000 000 patent alır . Yani : her vatandaşımız binlerce patent alır . Hızımıza dünya yetişemez . Sonra bu patentlere konu olan eşyaların dünyaya ihraç edilmesidurumunda dünyanın bütün parası Türkiyeye akar . Hemde kamyonlarla . Türkiye Çin örneğindeki gibi sürekli ihracat yapan ve katma değer üreten bir devlet olur . Çünkü ; biz dünyanın en zeki ülkesiyiz . YETERKİ BİZİM MİLLETİMİZE OLANAK TANINSIN VE ÖNÜ AÇILSIN .
ömer cenk güven
Bilim ve teknoloji temelli "tam bağımsız" bir Türkiye için Patent Hareketini destekliyorum.
ERHAN GENÇ
Ben fırat üniversitesi hastanesinde çalışıyorum 2008 yılında TPE ye bir patent baş vurusu yaptım Göz tansiyonunu tedavi edebilen bir formül geliştirdim.Kurum gerekli incelemeyi yaptı avrupa araştırma raporu istedi onuda yaptırdım onayını aldım.Şu an ulusal patent baş vurumu yaptım ben bu damlanın faydasını çok iyi biliyorum fakat bilimsel olarak çalışmam yok bu konuda bir çok yere baş vurdum bir sonuç alamadım sadece kanada da bir laburatuvar varmış orası yapıyormuş,ben bu çalışmada yanlız olduğum için şu ana kadar bütün masrafları kendim yaptım uluslararası incelemeyi de maddi yatan dolayı yaptıramıyorum bana bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz bir oratak veya sponsor vb gibi yardıma ihtiyacım var arz ederim cevabınızı bekliyorum Teşekkür ederim TPEsitesinde 2008/03702 nolu patent gogleye genç mucit erhan genç yazarsanız hakkımda bilgi alabilirsiniz
Selami Türkoğlu
Merhabalar, Genel anlamda bir yaraya parmak basmak; ya da sektörler bazında girişimcileri bilinçlendirmek bu olsa gerektir. Emeğinize sağlık. Meseleye, milli bir kalkınma hamlesiyle bakmak gerekiyor. Bu bilinçle girişiminizi destekliyor, gıda vitrini haber portalımızda içeriğimizin sonuna kadar açık olduğunu bilmenizi isterim. Başarılar.
Celal ÖNGÜN
http://www.ttdersi.itgo.com/ olarak çalışmalarımızla ve tüm yüreğimizle bu harekatı destekliyoruz.
Mustafa Çakır
Patent Hareketini destekleyici ulusal ve AB projeleri yazımına odaklanmalı. Üniversitelerde öğrencilerin patent farkındalığını arttırmanın yolları aranmalıdır.
Muhammed Ali Gürbüzhan
TPH hareketleri önemli
mehmet öztürk
TPH hareketi önemli ve yararlı olduğu için, Türkiye için destekliyorum.
SAFİYE MİHRAÇ ÇELİK
BEN SONUNA KADAR SİZLERİ DESTEKLİYORUM...
Bilal Yılmaz
Türkiye Patent Hareketini Destekliyorum.
EROL KOYUN
Öncelikle böyle bir harekatın başlamasına öncülük eden herkese teşekkür ederim
Hüseyin Karşın
adres patentte başvuru yaptığım bugün, türkiye patent hareketini destekliyorum..
İrem Özkan
Türkiye patent hareketini destekliyorum.
sedat aytan
güzel bir kurulum iinsanlara yararlı olabilecek bir girişim yanlız buluşlar ve faydalı model girişimleri icin maddi destek verebiliyormu bu cok öneml...
ömer demirel
günümüzde markaların önemi dahada arttı patent ileriye yatırılacak en büyük yatırımlardan biridir
SEDAT KAHRAMAN
Türkiye Patent Hareketini Destekliyorum
banu savun
patentlerim var destekjiyorum
hakan korkmaz
gerek sırketlerın gerekse sahısların buyumek ıcın artık bır adım atmaları gerekıyo ve buna patentt ve marka tescılıyle baslıyabılırler
saffet ozbakir
teşekür ediyorum hareketi destekliyorum.Devamlı yenilik yapmaya ihtiyacımız var ülke olarak saygılarımla saffet özbakır
beyza yıldız
bilgiyi üreten kişiye verilen en büyük değer olduğunu düşünüyorum
Adem Güneş
Çağımızda markaların değerleri şirketin sahip olduğu maddi varlıklarından daha yüksektir. Şirketlerin ekonomik parametrelerinde marka değeri en önemli rollerden birini oynamaktır. Bundan dolayı da markanın korunması ticari hayatta başarılı için en önemli şartlardan biridir. Ülkemizde ve dünyada markalar Türkiye’nin de 1930 yılında imzaladığı Paris Anlaşması kriterleriyle korunur. Türkiye’de marka tescili batılı normlarda korunması ise Gümrük Birliğine katıldığımız dönem olan 1995’den beri KHK 556 sayılı kanun hükmünde kararnameyle sağlanır. Şirketler kendilerini rakiplerinden ayıran en önemli husus olan marka ve logolarını marka tescili vasıtasıyla koruma altına almaları gereklidir. Marka tescili şirketleri taklitçilerinden koruyan en etkili kanuni koruma yoludur.
alper tensi
takip edecegim. destekliyorum.
ali başgül
patent bence işe yani emeğe verilen değerdir
Deniz Gürsoy
Türkiyede paten harekatını destekleyerek uzun cabalar sonucu elde edilen metanın korunması taraftarıyz.
Yakup DAL
Herkesin fikirlerinin ve mülki değerlerinin hukiki olarak korunmasını destekliyorum.
BURHAN KOÇAK
patent hareketlerini destekliyorum.
çisem öztürk
Patent hareketini destekliyorum
ender gürer
sonuna kadar destekliyorum benımde kucuk bir işletmem var bir kere marka tescil basvurusu yaptım fakat benzerlik var dediler logo da en kısa zamanda bır basvuru daha yapıp yaklasık 50 yıllık işyerimizin ismini tescilletecem nasıp olursa elimden geldğince faliyetlerdede calısmak isterim saygılarımla ender gürer
ömer gür
sosyal sorumluluk sahibi tüm üreticilerimiz türkiye patent hareketlerini desteklemesi gerektiğini düşünüyorum ve türkiye patent hareketlerini destekliyorum
ömer gür
türkiye patent hareketlerini destekliyorum
Abdülhamit TOPALOĞLU
PATENT HAREKATINI DESTEKLİYORUM.ÇÜNKÜ GELECEĞİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ.! ! !
Derya Gül
Patent Hareketini destekliyorum.Verilen patentler ve bunların sanayide uygulanması ile teknik, ekonomik ve sosyal ilerlemenin gerçekleşmesi sağlanır. Sanayi alanında gelişmiş ülkelerde verilen patent sayılarının yüksekliği bu düşüncenin doğruluğunu kanıtlamaktadır. Sanayi alanında gelişmemizin en kolay yoludur.
devrim kaynakdemir
ben de destekliyorum.
GÜLÜZAR KAYA ERDOĞMUŞ
Sosyal sorumluluk projesi olan Türkiye Patent Hareketini bende destekliyorum
GÜL BANU KIRTOK
Bu işe gönül vermiş bir kişi olarak, Türkiye Patent Harekatını destekliyor ve emeği geçen herkesi kutluyorum.
mine mutlu
patent hareketini canı gönülden destekliyorum
ALİ AKİ
FİKİRLERİMİZE ,BULUŞLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM!!! SAHİP ÇIKAN KURULUŞLARI DA DESTEK OLALIM...
Mustafa Mert
patent önemlidir.hareketi destekliyorum.
osman özyürek
Canı gönülden destekliyorum bu harekatı.
Gürhan Akyürek
Ülkemizin çağdaş ve gelişmiş ülkeler seviyesine erişmesine yardımcı olacak bilimsel kalkınma projesine destek olacak bu hareketi destekliyorum
turgut aydın
türkiye patent harekatını destekliyorum
mehmet akif ÇIPLAK
türkiyenin bu tür hareketlerle daha yüksek yerlere çıkabileceğine inanıyorum
HUSEYIN CELIK
umarım bu harekat gerçekleşir ve başarıya en kısa sürede ulaşır. ve umarım ki palyatif bir harekat olarak kalmaz. yolunuz açık olsun!
murat KIZIL
emeğe saygı gösterilmeli
Aysel AKGÖZ
Türkiye Patent Harekatını Destekliyorum. Haydi Türkiye Harekata KATIL !!!
Seval KAHVECİ
Türkiyedeki Patent eksikliğinin farkındayım. Türkiye Patent Hareketini Destekliyorum. Böylesine Önemli bir projeye öncülük eden ADRES PATENTi ayrıca kutluyorum.
ALP ASLAN
evet bende destekliyorum, olması gereken de buydu. Tüm destekçilerede teşekkür ederim.
Servet Yılmaz
İstikbal ve gelecek, ürünü ortaya koymadan daha değerli olan etiket ve isimle kendisini ortaya koyacaktır. Bu anlamda tescil ve belgelenmiş bir isim, zirve bir geleceğin en temel ayağıdır.
ahmet karadag
çok güzel dir çok begendim
Kalender KILIÇ
"İnsanlar Öldüğünde reklamlar başlar" markalaşın,çok yaşayın..Kalenderce. Bu benim özlü sözlerimden..Türk İnsanı yüzyıllarca ıvır zıvır nedenlerle oyalandı,yaratıcılık özelliği ya öldürüldü ya da sömürüldü..Zamanın ötelediği,silip sıyırdığı şeyleri,evirip çevirip önümüze getirdiler.Silikon vadisinde günde yüzlerce buluş ve icat markalaşıyor ve yaşama katılıyor.Dinamik akışkanlığımız az bir fırsat alanında ne güzelliklere sahne oluyor,görüyoruz..Bu girişimiz tüm bu nedenlere bir cevap niteliğinde görüyor,emeklerinizden dolayı sizleri kutluyorum.İnsan ve çevreyi koruyan her icat ve marka başımız üstüne..Saygılarımla. Kalender KILIÇ
ismail AKBAŞ
düşüncelerin projeye projenin yaşama katılmasının önemi tartışma götürmez bir gerçek.patent ben yaptım ben buldumun sevincini ve mutluluğunu yaşamak olsa gerek
Ufuk Şen
Destekliyorum!!!!!
murat tanişman
hareketi destekliyorum
selçuk önal
türkiyede yapılamayacak hiç bir şey yoktur ama tek sorun patent inanıyorumki bundan sonraki süreçlerde patentleri elimize alıp herşeyi başaracağız
ilhami şanlı
üretilen her proje üreten kişinin eseridir onun isteyen herkesin kafasına göre üretene bir bedel ödemeden kullanmasının önlenmesi ancak bu esein patentinin üreten adına tescili ile mümkündür.
cem yaman
Ticaret hayatında ve üretimde patent "olmazsa olmaz" olmalıdır.Bu bilinci yerleştirmek böyle sosyal projeler,seminerler ve tanıtımlarla gerçekleşecektir.Patenttin,markanın,faydalı modelin vb. bir zırh ve birincil avantaj olduğunu,bununda türk ve dünya kanunlarıyla desteklenip korunduğunu gerçek örneklerle anlatmalıyız.Saygılarımla
Ali Kurtulmuş
tek bir kelime.... BRAVO =)
Mustafa Günay
Merhaba bizde kendi yağı ile kavrulmaya çalışan bir kobi şirketiz tekstil sektörüne hizmet ediyoruz inanın imkan ve fırsat sağlasa yapılacak o kadar çok yenilik varki bu platfaormu sonuna kadar destekliyrum.
Kenan Albayrak
Patent hareketini destekliyorum.Türklere ait olan her şeyin patent altına alınmasını istiyorum.Başkaları bize ait olan şeyleri bizden almadan .
ahmet cengiz
türkiye bir buluş yabacak güce sahib ve onu üretecek imkanlarda ben destekliyorum
halil akyüz
tek kelime ile süper
mehmet yücel
gerçekten büyük bir hareket ........ herkesin bu duruma biliçli ve destekçi bakması lazım ....
Tunahan YERİŞKİN
Kamer Mobilya şirketi olarak, ülkemizin kalkınması için patent haklarının çok önemli olduğunun farkındayız Bizim gibi mobilya firmalarının da patent ve tasarıma çok önem vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Adres Patent ofisinin başlattığı Türkiye Patent Harekatı isimli proje, bizim uyanmamıza sebep oldu. Biz de yeni fikirler geliştirip, ürünlerimizi patentleyeceğiz. Bu hareketi herkese tavsiye edeceğim.
Hüseyin BEDESTENLİOĞLU
İnsanların emekleri başkaları tarafından çalınarak zayi edilmemeli ; ve halkımızı bu konuda bilgilendirmeliyiz.
abdullah döken
süper
hakandanki
hareketinizi tüm kalbimle desteklemekle birlikte, bu hareketi ulaşabildiğim herkese duyurmayı kendime bir görev addediyorum.
yusuf turhan
böylesine faydalı bir hareket desteklenmez mi? En kısa zamanda bende patent başvurumu yapacağım.
Sinan Güllü
Sağlık, sanayi, gıda vb dallarda üretebilen ve kullanılabilen nitelikte olan her türlü spesifik sorunun çözümünü sağlayan yeni bir ürünün buluş sahibinin kendi adına tescilini yaptırarak koruma sağlamasıdır. Buluşun korunduğunu gösteren belgeye ise , Patene Tescil Belgesi denir. Eğer buluşumuzun yani patendin sahibi biz Türkler olursak ; Üretme , kullanma, satma, kendi izni ile ürettirme (lisans) ve ithal etme hakkını kendimizde bulundurması işine yarar. Bu da hakların bizde bulunduğu anlamına gelmekte olup bu durum bizim için avantajlı olacağı göstermektedir. Şu acından konuya yaklaşırsak, Bizim ülkemizin tamamen zenginliklerle dolu ve çok geniş çapta bir kültürümüz olduğu biliyoruz. Şu da gerçek ki ürünlerimizin çoğunun patenti olmadığı yetmiyormuş gibi baklava gibi değerli ürünlerinde patentini kaptırıyoruz. Patenti olmayan ve çok tutulacak olan ürünlerimizi gün yüzüne ve dünyaya duyurarak patentini de almış olursa ithalat , ihracat yolları da bizim için açılır iş olanakları artar ve ülkemiz için yeni yollar açılabilir ki hafife alınmayacak bir konu buda. Bu proje için emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum ve vatandaşlarımız için bu konuda duyarlı davranmaya davet ediyorum.
yavuz şimşek
ben gerçekten bu duyarlılığınıza ve bu noktadakı çalışmalarınızı tebrık edıyorum.ülkemızın bır potansıyelı var bununda boyle tesvık programalrıyla acıga cıkacagına ve ulkemızın hakettıgı yere boyle yaparak ulasacagına ınanıyorum.tekraradan sizi kutluyor hareketınızde basarılar dılerım.
BEKİR BAŞPINAR
YAPMIŞ OLDUĞUNUZ İSTATİSTİKLERİ UTANÇLAR OKUDUM VE HAREKETİNİZİN NE KADAR DOĞRU OLDUĞUNU ANLADIM TEŞEKKÜRLER. SONUNA KADAR DESTEKLİYORUM
ilker kızıklı
çok yararlı bir uygulama oldugunu düşünüyorum TÜRKİYE miz için. Yalnız yetkililerden isteğim patenti alınmış ürünlerin korunmasında daha aktif ve yaptırımları daha ağır olacak şekilde korunacak kanunları yürürlüğe koymaları.
SEFER DEMİR
bende destekliyorum benim patentim H&D TRUZİM
Necati Sümer
Görüş Yazmamış.
asim
sahane desdekliyorum
Elif Şişman
Marka ve patent işlerine yeni yeni ilgi duyuyorum. Bu alanda çalışma kararı aldım. Çevremde herkesin fikir sahibi olduğunu ama fikirlerini koruyamadığını birilerinin diğerlerinin fikirlerini çalıp kendine sermaye yapmaya çalıştıklarını gördüm. ancak netice itibari ile fikir hırsızlığı gerek kanunen yasak ve gerek dinen de günahtır. Hareketin yaptırım gücüne kavuşmasını dilerim. gönülden destekliyorum.
ramazan rabar budak
patent hareketini gönülden destekliyorum ama en çok can yakan bu tür hareketleri desteklerken, kendi tasarım ve ürünlerin telif haklarını korumak için gayret eden firmaların diğer firmaların marka, fikir, tescil haklarına dikkat etmemeleri hatta başka fikirleri kendilerine mal etmeye çalışmalarıdır. Bir üzüntümüz bu tür haklarımızı korumak için geçen sürelerin çok uzun olması. Ancak gelecek ümit verici.
mete çiçekçi
Bilim ve Teknoloji Türkündür ve Türkçedir artık.
bedir çiftçi
ben bir ögrenciyim bu harekata en kısa sürede bir destekte ben saglayacagım inşallah damlaya damlaya göl olacaktır umarım
ALİ FUAT ÖZBAL
Bir yerden başlanmalı (hiç olmamasından saçma veya kötü olması iyidir )
ONUR DEMİRCİ
tbrkler.
akiftok
çok güzel bir öncülük yapıyorsunuz hayırlara vesile olsun inş
Fetho Kırvar
tabi ki ülkenin gelişmesi için bu gerekli ama bundan önce insanların bilgili olması gerekir bu sadece buluş yapmak için değil buluşunu diğer ülkelere satmaması içinde gerekli
remzi yabacı
araclarda carpmadan dogan hasar ve zararları azaltan insanlıga son derece faydalı tampon bulusumu tüm sirket sahıs ve kamu kuluşlarıyla paylaşmak isderim
Hamza ALPASLAN
Patent almak işini ciddiye almanın;kendine ve ülkesine duyduğu saygının ifadesidir.
Ali yüksel
Türkiye patent Hareketini destekliyor, herkesin de desteklemesi gerektiğini düşünüyorum.
Yagmur Guclu
emegi ve düşünüp geliştirmeyi destekleyen bu hareketi ben de DESTEKLİYORUM..
HAKAN KARADİKEN
genç osmanlılar her güçlüğü yener
Hasan ODABAŞ
Türkiye Patent Hareketini destekliyorum.
GÜNHAN ALTAY
KESİNLİKLE DESTEKLİYORUM...
GÖZDE KARAKUŞ
Türkiyede böyle bi harekat başlatarak;yenilikçi düşünceye öncülük eden adres patent firmasını ve çalışanlarını bu özveriden dolayı kutluyorum.türkiye patent harekatını sonuna kadar destekliyorum.
Cey-Par Otomotiv
Patent Hareketini Bizde Destekliyoruz. Patent; Firma Güvenilirliği Ve Firmaların Geleceğini Güvenli Hale Getirir. Patent Hareketini Destekleyen Diğer Firma Ve Kuruluşları Takdir Ediyor Teşekkürlerimizi Sunuyoruz...
Nazlı İNCE
Böylesine güzel bir projede yer almak, destek vermeyi bir övünç kaynağı olarak görüyor, bu gururu bizlere yaşatan, ülkemizin gençlerini yüreklendiren ve PATENT HAREKATINI Başlatan ADRES PATENT Ailesine başarılar diliyorum...
deniz genç
yerinde bir teşvik olmuş,adres patenti çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.hep destek,tam destek!
ESRA ÇAĞATAY
Türkiye patent hareketini destekliyorum, yeniliklere katkı sağlamanızdan dolayı kutluyor başarılarınızın devamını diliyorum....
DENİZ GÜL
Türkiye Patent Harekatını destekliyorum,Türkiyeden de desteklerini bekliyorum.
Sıddık S. Altunbaş
Bir "patent tutkunu" olarak hareketi destekliyor, başarılar diliyorum.
Nazire GEDİK
Türkiye Patent Hareketi adı altında sosyal sorumluluk projesi düşüncesinden ötürü Adres Patent ve çalışanlarını tebrik ediyor,bende bu projeyi destekliyorum..
Fatma ERGİN
Türkiye Patent Hareketi projesini destekliyorum ve Adres Patenti çalışmalarından dolayı kutluyorum...
gizem şahin
Ülke ekonomisinin kalkınması ve kişisel bazda refah düzeyimizin artması için önemsememiz gereken bir konu aslında patent. Bu anlamda tüm halkımızın üretime önem vermesi ve ürettiklerini patentle koruyarak katma değeri yüksek hizmetlerle ticaret yapması gerektiğini düşünüyorum. Türkiye patent harekatı projesi ile ilgili yapılan çalışmaları keyifle izliyorum ayrıca düzenlenen yarışmaya da en kısa sürede bir makale yazarak katılacağımı belirtip PROJEYİ DESTEKLİYORUM. Tebrikler ADRES PATENT
Abdullah Karadoğan
Bu hareketi ben de destekliyorum.
onat demir
her zaman destek hep destek tam destek
Nilüfer AKCOŞKUN
Bu patenet hareketini destekliyorum. Ama ciddi anlamda hareketse şayet. Artık diger dünya devlet ülkelerine hem beyin göçü hem para göçünün engellenmesini en büyük arzumdur. Patentlerimize sahip çıkmalıyız.
MEHMET MARAL
böyle bir sitenin varlığı çok önemli.herkes destek vermelidir.
Hamza Yamlı-Tunay Gayrimenkul
Ülkemiz zenginliği için gerekli bir çalışma. Patent Hareketini destekliyor ve herkesinde desteklemesi gerektiğini düşünüyorum. Patent demek zenginlik demek.
Süleyman Sırrı Özdolap
istikbalimiz için
Ferhat KAPLAN
Bende bir Yazılım Mühendisi olarak patent hareketini destekliyorum. Ülkemiz için faydalı projelerle global piyasada adımızı duyurmak için her mühendisin hedefinde bir buluş yer almalıdır.
Görkem Yıldırım
Bende Bu hareketi destekliyorum..
banu turkmen
Görüş Yazmamış.
İbrahim YILDIZ
Bende bir elektronik mühendisi olarak, bu kampanyanızı destekliyorum.
Hasan Seyitoğlu
Ülkemizin kalkınmasında önemli bir yere sahip olan patent konusunu gündeme taşıyan , Türkiye Patent Hareketi isimli hareketi canı gönülden destekliyor, patent sayımızın en kısa zamanda gelişmiş ülkeler seviyesine yükselmesini diliyorum.
hatice aydın
gerekli olduğu için destekliyorum.
Hami AHISKALI
Bu konu da özellikle her yaş grubuna hitap edecek şekilde ayrı ayrı sunumlar hazırlanmalı,sosyal paylaşım siteleri üzerinden bilgilendirici videolar yayınlanmalı.Bu işlemler den sonra en optimum şekilde yazılı ve ya görsel net üzerinden oökunabilecek paylaqşılabilecek bir küçük eğitim hazırlanmalı.Çok güzel bir çalışma,özverili çalışan bütün kişilere ve destekleyen herkese teşekkür ediyorum...