FacebookTwitter Sitene Ekle Arkadaşına Tavsiye Et

NEDEN PATENT HAREKATI

Adres Patent tarafından başlatılan ‘Türkiye Patent Hareketi’, beyin fırtınasını başlattı.

  

Gözünüz üzerimizde olsun!

 

Amerika’yı patent konusunda tam 100 yıl geriden takip ediyoruz! 1911 yılında 1 milyon patent hedefine ulaşmış olan Amerika’nın 100 yıl gerisinde oluşumuz resmen tarihe geçmiş oldu. Türk sanayisi bunu hak etmiyor!

  

Teknolojik gelişim ve ekonomik kalkınma açısından büyük önem taşıyan bu eksikliğimizi kader olmaktan çıkarmak ise sizin elinizde! ‘Türkiye Patent Hareketi’ni desteklemek, bilinirliğini arttırmak ve projenin etkinliklerine katılmak; kısacası ‘patent benim de sorunum’ demek için gözünüz üzerimizde olsun!

 

BİZİMLE BİRLİKTE DÜŞÜNECEK BİREYLERE İHTİYACIMIZ VAR!

 

Sanayisi kendi teknolojisini üreten, üretim trendlerinde dünyayı takip eden değil dünyaya yol gösteren bir ülke olmak ve teknoloji hedefleri kapsamında ‘kayıtlı’ ürün sahibi olabilmek için Türkiye’yi patent konusunda bilinçlendirme ve akla gelmeyen bir beyin fırtınası başlatma misyonunu üstlendik. Hedefimize ulaşmamızın birincil koşulu ise, bizimle birlikte düşünecek bireylele el birliği yapmak!

 

BULUŞLARINIZI ÜLKEMİZDEN ESİRGEMEYİN!

 

Dünyada önemli bir konumu olan ciddi bir ülke olarak 1 yıl içinde tek başına Samsung firmasının yaptığı kadar bile patent yapamamakta, patentli ürün ve firma sayısı konusunda Güney Kore’nin bile bizi binlerce sayı farkla geçmesine boyun eğmekteyiz. Bu gidişe bir 'dur' demek, kendi teknolojisini kendi üretebilen, yaratıcı gücünü sermayeye dönüştürebilen bir ülke olabilmek için belirlediğimiz 10 yılda 1 milyon patent hedefine tüm sanayicilerin katılım göstermesi gerekmekte. Yıllık üretim ve satış hedeflerini aksatmadan belirleyen tüm kurumların aynı özenle patent hedeflerini de belirlemesi ve bunu ticari bir gereklilik olarak algılamaya başlaması bizi dünya standartlarına taşıyacak ilk adımdır.

 

HEDEFE ÖNCE SİZ İNANIN!

 

Devir ‘teknoloji’ devri! Patent konusundaki sektördeki rakiplerinden ileri olan kurumlar, dünya örneklerinde olduğu gibi, Türkiye’de de günümüz rekabet şartlarında avantaj kazanmakta. Geleceğin lider kurumları bu getirinin şimdi farkına varan ve patent konusunda atılım yapan kurumlar olacaktır. Patentte geri kalan kurumlar ise lisans ücretleri ödeyerek maliyetlerinin yüksekliği nedeniyle ulusal ve uluslararası rekabette geri kalacaktır. Bu gidişe ‘dur’ demek ise ‘kayıtlı’ yerli ürün sayısını arttıraraktan geçiyor!


Projemize destek vermek için ‘turkiyepatenthareketi.com’ adresinden etkinliklerimizi takip edebilir, görüş ve fikirlerinizi iletebilir ve çalışmalarımıza katılabilirsiniz.

 

Haydi Türkiye, ‘patent senin de sorunun’!

   
 
 
 
 
 
   
E-Mail : info@turkiyepatenthareketi.com
iletisim@turkiyepatenthareketi.com
Tel : +90 212 347 8989