FacebookTwitter Sitene Ekle Arkadaşına Tavsiye Et

IPad Ödüllü Makale Yarışması Hız Kesmeden Devam Ediyor!

Kampüsünüzden Haberler > iPad Ödüllü Makale Yarışması

Başlattığı ‘Türkiye Patent Harekatı’ ile ülkemizdeki patent sorununa yepyeni bir bakış açısı getiren Adres Patent, 2011 yılına proje kapsamında düzenlediği ödüllü bir makale yarışması ile giriyor. Firmalar ve markalar için patenin önemini konu alan ve 31 Mart 2011 tarihine kadar devam edecek olan yarışmanın birincisini ise bir IPad bekliyor...

Adres Patent başlattığı ‘Türkiye Patent Harekatı’ kapsamında, önemli bir projeye daha imza atarak ödüllü bir makale yarışması düzenliyor. ‘www.adrespatent.com’ üzerinden düzenlenen ve 01 Ocak – 31 Mart 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek olan yarışma, patent konusunun önemi üzerine sınırları aşan bir beyin fırtınası yaratmayı hedefliyor:

‘Artıları ve artırılması gerekenleri ile Türkiye’de patent’.

Patentle ilgili her fikir yarışma kapsamında!

Makale yarışması dahilinde; “Patentin Önemi Nedir?”; “Patent Yapanların Kazançları Nelerdir?”; “Patentlerin Ülke Kalkınmasına Etkisi Nedir?”;  “Buluş Nasıl Yapılır?”; “Buluşların Arttırılmasının Önemi Nedir?” gibi katılımcılara fikir vermek amacıyla konu başlıkları belirlendi. Kalıpların dışına çıkarak Türkiye’deki patent konusu ve atılabilecek adımlarla ilgili yeni bir vizyon oluşturmayı hedefleyen yarışma kapsamında, belirlenen başlıklarla sınırlı kalmak istemeyen katılımcılar patent ile ilgili akıllarına gelen her konuda makale yazabilir ya da röportaj yapabilir.

Gerek ekonomik gerek ulusal bilinirliği olan marka yaratma açısından oldukça önemli olan patent konusunu toplumsal bir sorun olarak değerlendiren Adres Patent, dereceye girecek makalelerin belirlenmesinde de jüriyi tüm toplum olarak tayin etti. Değerlendirme ölçütü olarak makalenin tıklanma sayısı, facebook, twitter gibi sosyal medya ağlarında yer alma oranı, yaygınlığı ve bloglarda yayınlanması ile ilgili olarak arama motorlarında ‘bulunma’ sayısı baz alınacak. 31 Mart 2011’e kadar devam edecek olan yarışmanın ödül töreni ‘Dünya Fikri Mülkiyet Günü’ olan 26 Nisan 2011 tarihinde gerçekleştirilecek.

Haberin Linki: http://www.hurriyetkampus.com/Default.aspx?pageID=238&nID=6010&NewsCatID=90

   
 
 
 
 
 
   
E-Mail : info@turkiyepatenthareketi.com
iletisim@turkiyepatenthareketi.com
Tel : +90 212 347 8989