FacebookTwitter Sitene Ekle Arkadaşına Tavsiye Et

DESTEKLEYEN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

TÜRKİYE SİGARAYLA SAVAŞ DERNEĞİ

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Genel Başkanı Dr. Mustafa AYDIN:

"Gelişmişliğin temel unsuru marka ve patent gücüdür. Güçlü bir Türkiye ve yarınlarımızı daha çağdaş bir şekilde ilerlemesi için patent sayımızın arttırılması büyük bir önem taşımaktadır. Patent ve marka konusundaki gelişmeler ülkenin değerini arttırır. Türkiye Sigarayla Savaş Derneği olarak, markanın tescil gücüne inanan ve bununla yol alan bir Sivil Toplum Kuruluşuyuz. Bu konuda toplumu bilinçlendirme hedefi ile başlatılan ve bu hedefler doğrultusunda çalışmalarını aralıksız devam ettiren Türkiye Sigarayla Savaş Derneği olarak 'Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

 

 

 

TÜRKİYE GENÇ İŞADAMLARI KONFEDERASYONU

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Genel Koordinatörü Hamdi GÜRLER:

"Fikri mülkiyetin korunması bakımından çok önemsediğimiz 'patent' konusunda Türkiye’deki sorunların farkındayız ve bu sorunların çözümlerine katkı yapması dileğiyle 'Türkiye Patent Hareketi' projesini destekliyoruz."

 

 

 

TÜRKİYE MOBİLYA SANAYİCİLERİ DERNEĞİ

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği Başkanı Ramazan DAVULÇUOĞLU:

“Modern teknoloji ile üretim yapan firma sayısının giderek artması, yeni tasarımlar, kaliteli ürünlerle birçok ülke pazarına girilmesi ve ürün yelpazesinin geniş olması rekabet üstünlüğünü artırıyor. Tasarım, markalaşma, kalite. 15-20 yıl öncesine kadar küçük atölyelerin ağırlıkta olduğu mobilya sektörü bu üç kelimeyi şiar edinerek geldiği noktada bugün dünyanın beş kıtasında 173 ülkeye ihracat yapıyor. Mobilya sektörü her ne kadar teknolojiyi kullansa da hala el işçiliği önemli ve bu bağlamda nitelikli iş gücüne sahip olan sektör, gelişime odaklı çalışmalar yürütüyor. MOSDER olarak Adres Patent’in Türkiye’deki patent başvuru sayısını dünya standartlarına ulaştırma hedefiyle başlattığı Türkiye Patent Hareketi’ni desteklemekten çok mutluyuz. Hiçbir maddi beklentisi olmayan bu destek talebinin amacı Türkiye’deki firma sahiplerinin patent konusuna önem verdiğini topluma göstermektir.”

 

 

 

UFRAD FRANCHISING DERNEĞİ

UFRAD Franchising Derneği Genel Başkanı Dr. Mustafa AYDIN:

"‘Çağımızda, ülkelerin gelişmişliğinin önemli göstergelerinden biri de Patent haklarının sayısal çoğunluğudur. Rekabet koşullarının giderek arttığı 21. Yüzyılda, patentli markaların korunmasını ve tercih edilmesini sağlayarak toplumsal, kültürel ve teknolojik gelişmelere destek olmalı ve bu bilincin yaygınlaştırılmasını ülkemiz ve insanlık için bir görev addetmeliyiz."

 

 

 

ULUSLARARASI PATENT BİRLİĞİ

 Uluslararası Patent Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Coşkun İRFAN:

"Fikri ve sinai mülkiyet hakları konusunda önemli çalışmalar yapan bir birlik olarak bizim gibi patent konusuna önem veren ve Türkiye'nin patent ile kalkınacağına inanan projelere güvenimiz tamdır. Adres Patent'in hayata geçirdiği ve kısa sürede önemli etkinliklere imza atan Türkiye Patent Hareketi'ne destek veriyor ve kendileriyle aynı toplumsal fayda odağında buluşmaktan mutluluk duyuyoruz."

 

 

 

SİVAS VADİ İLÇELERİ FEDERASYONU

Sivas Vadi İlçeleri Fedarasyon Başkanı Nihat MACİT:

"Patent bir ülkenin milli sermayesidir. Patent sayımızın dünya standartlarına ulaşması teknolojik gelişimimizin de uluslar arası platformda üst sıralara çıkması anlamına gelecektir. Tüm toplumu yakından ilgilendiren ve belirli sektörlerle sınırlı olmayan patent konusunda kapsamlı bir bilinçlendirme çalışması başlatan Adres Patent’i kutluyor ve hayata geçirdiği Türkiye Patent Hareketi’ni destekliyoruz."

 

 

 

TÜRK JAPON ORTAASYA KÜLTÜR VE DOSTLUK VAKFI

Türk Japon Ortaasya Kültür ve Dostluk Vakfı Genel Sekreteri Murat UÇAK:

"Gelişmekte olan Türkiyemizde patent bilincini geliştirmek ve yerleştirmek olmazsa olmazlarımız arasında yer almaladır. Patent  konusunda eksik kalmamız, gelişim seviyemizi gerekli noktaya ulaştırmamızın önünde bir engeldir. Buluşçu mantıkla yetişen Japon toplumunu bu konuda kendimize örnek almalı ve aynı mantıkla Türk toplumunun da patent konusuna önem vermesini sağlamalıyız. Patent konusunda gelişimini tamamlamış Japonya gibi ülkelerin ışığında biz de dünya standartlyarına ulaşmalı ve gençlerimizi buluşçu bir zihniyetle yetiştirmeliyiz. Patent konusunda toplumsal bilinci geliştirmeyi kendine görev edinen Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz." 

 

 

 

MOBİLYA SANAYİ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ

 Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği Genel Sekreteri Barış GÖRGÜÇ:

"Kendi kendine yetebilen ve özellikle teknolojik alt yapıda dünya sermayesine muhtaç olmayan bir ülke olabilmek için 'buluş' yapmalı ve bu buluşları 'patent' ile korumalıyız. Patent sayımız ve üretimimiz arttıkça uluslararası rekabet sıralamasında listenin üst sıralarında yer almamız kaçınılmazdır. Biz de yüzü geleceğe dönük bir dernek olarak patent konusunun öneminin bilincinde olduğumuzun altını çiziyor ve 'Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

 

 

 

İŞ HUKUKU ENSTİTÜSÜ

 İş Hukuku Enstitüsü Genel Başkan Yardımcısı Av. Naciye UÇAR:

"Adres Patent’in insana ve fikirlere saygılı tutumuyla başlatmış olduğu sosyal sorumluluk projesi 'Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyor ve çok başarılı olacağına inanıyoruz. Toplumu patentin önemi konusunda bilinçlendirme hedefiyle hayata geçirilen böyle önemli bir projeyi sırtlanan tüm kurum ve bireyler gibi biz de İş Hukuku Enstitüsü olarak hareketin arkasındayız."

 

 

 

AVRASYA SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ

ASİAD – Avrasya Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Ömer Faruk BAŞARAN:

"Patent konusunun ülkelerin gelişmişlik seviyelerini belirlediği bir çağda, gelişen ve büyüyen Türkiye’nin, bu husustaki problemlerinin çözümüne katkı sunması amacıyla Adres Patent tarafından başlatılan 'Türkiye Patent Hareketi'ni kutluyor, destek veriyor ve önemli addediyoruz. Sanayisi güçlü, teknolojisi kuvvetli bir Türkiye’nin oluşması ve ülkemizin, farklı konularda birçok dünya ülkesine örnek olduğu gibi, patent konusunda da örnek ve öncü olması dileklerimizle."

 

 

 

BAYRAMPAŞA TEKSTİLCİ VE SANAYİCİ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ

Bayrampaşa Tekstilci ve Sanayici İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin KURT:

"Türkiye sanayisinin gelişmesi ve ekonomik kalkınma açısından patent konusu çok önemlidir. Bunun bilincinde bir dernek olarak 'Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz. Vatandaşlar patentin önemiyle ilgili ne kadar bilgilendirilir ve teşvik edilirse teknolojimiz ve ekonomimiz o kadar gelişir. Tüm yatırımcıların ve sanayicilerin böyle önemli bir sosyal sorumluluk projesine destek vermesi gerekmekte."

   
 
 
 
 
 
   
E-Mail : info@turkiyepatenthareketi.com
iletisim@turkiyepatenthareketi.com
Tel : +90 212 347 8989