FacebookTwitter Sitene Ekle Arkadaşına Tavsiye Et

DESTEKLEYEN ŞİRKETLER

ALİ YÜKSEL & HİLMİ ÖZALP PUBLISHING

Ali Yüksel & Hilmi Özalp Publishing:

"Globalleşen dünyada artık fikri mülkiyetin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurgulayan sosyal sorumluluk projesi 'Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyor, bu konuda önce olan Adres Patent'i ve emeği geçen herkesi kutluyoruz."

 

DENGE MÜHENDİSLİK VE İNŞAAT LTD.

Denge Mühendislik Ltd. Yönetici Ortağı Sezgin YILMAZ:

"Son yüzyılda, dünyada gelişen ‘marka’ bilinci önemli düzeylere ulaşmıştır. Markalaşmanın ve gelişen teknolojinin bir gereği olarak ortaya çıkan patent kavramı, dünyada önemli bir noktaya gelmiştir. Yeni ve özgün buluşlar, girişimcilik ruhunu dünyada giderek yaygınlaştırmaktadır. Araştırmaya ve markalaşmaya yüksek ilgi gösteren DENGE Mühendislik ve İnşaat Ltd. olarak, marka ve fikirlerin korunmasının öneminin bilinciyle, 'Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

 

VOLFRAM BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

Volfram Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü İsmail Sinan TATLIGİL:

"Özellikle son dönemde yaşanan teknolojik gelişmeler ile birlikte, 'buluş' ve 'patent' kavramları global dünyanın önemli yapı taşları arasına girmekte. Bir ülkenin teknolojik gelişimi ve fikri sermayesine sahip çıkabilme oranı, aldığı patent sayısıyla doğru orantılıdır diyebiliriz. Alanında uzman, vizyon sahibi bir kurum olarak, buluşlarımıza sahip çıkmamız gerektiğinin altını çiziyor ve 'Türkiye Patent Hareketi'ni Volfram Bilgi Teknolojileri olarak destekliyoruz."

 

DOĞA GİRİŞİM

Doğa Girişim Yönetim Kurulu Başkanı Fethi ŞİMŞEK:

"Gelişmişliğin temel unsuru marka ve patent gücüdür. En önemli ekonomik değerimiz bize ait ürün ve hizmet ortaya koyabilmekten geçmektedir. Güçlü bir Türkiye için patent sayımızın arttırılması birincil önem taşımaktadır. Patent ve marka konusundaki gelişmeler ülkenin değerini arttırır ve katma değer sağlar. Patent ve marka bir birimdeki enerjiyi on birime çıkaran sihirli bir kavramdır. Biz Doğa Girişim olarak, markanın tescil gücüne inanan ve bununla yol alan bir kurumuz. Bu konuda toplumu bilinçlendirme hedefi ile başlatılan 'Türkiye Patent Hareketi'ni Doğa Girişim olarak destekliyoruz."

 

HEKTAŞ İNŞAAT ŞİRKETLER GRUBU

Hektaş İnşaat Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim EKŞİ:

"Şu an için gelişmiş ülkelerin tekelinde gibi görünen patent konusu alsında tüm dünyanın ağırlık vermesini gerektiren bir öneme sahiptir. Ülke olarak patent sayımızı arttırır ve kurumlarımızın AR-GE çalışmalarına yönelmesini sağlarsak global rekabet ortamında çok önemli bir avantaj sağlamış oluruz. Bu konuda önemli bir girişim olarak gördüğümüz Türkiye Patent Hareketi’ni destekliyoruz."

 

DOĞA YATIRIM

Doğa Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Fethi ŞİMŞEK:

"Gelişmişliğin temel unsuru marka ve patent gücüdür. En önemli ekonomik değerimiz bize ait ürün ve hizmet ortaya koyabilmekten geçmektedir. Güçlü bir Türkiye için patent sayımızın arttırılması birincil önem taşımaktadır. Patent ve marka konusundaki gelişmeler ülkenin değerini arttırır ve katma değer sağlar. Patent ve marka bir birimdeki enerjiyi on birime çıkaran sihirli bir kavramdır. Biz Doğa Yatırım olarak, markanın tescil gücüne inanan ve bununla yol alan bir kurumuz. Bu konuda toplumu bilinçlendirme hedefi ile başlatılan 'Türkiye Patent Hareketi'ni Doğa Yatırım olarak destekliyoruz."

 

EKTAŞ EĞİTİM İNŞAAT TURİZM LİMİTED ŞİRKETİ

Ektaş Eğitim İnşaat Turizm Limited Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel EKŞİ:

"Fikirlerine sahip çıkan bir nesil yetiştirmek için fikirlerin de koruma altına alınabileceğini erken yaşlardan gençlerimize anlatmamız gerekli. Bunun için de özellikle lise çağlarından itibaren gençlerimizin fikirlerine saygı duymalı ve her fikrin üzerine düşüldüğü takdirde bir ‘buluşa’ dönüşebileceğini unutmamalıyız. Bu konuda toplumu hareketlendirme amacıyla başlatılan Türkiye Patent Hareketi ve düzenlediği etkinliklere tüm kurumlarımız destek olmalı ve yarınlarımızın dünyaya hakim bir buluşçu mantıkla yetişmesine katkı sağlamalı."

 

BİGES GÜVENLİ HAYAT TEKNOLOJİLERİ A.Ş.

BİGES Güvenli Hayat Teknolojileri A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Serkan GÖKŞEN:

"Biz firma olarak elektronik güvenlik sistemleri ile insanların can ve mal güvenliğini sağlamaya çalışırken dünyada tüm suç teşebbüslerinin ev veya işyerine karşı olmadığını biliyoruz.Patent alarak fikir ve buluşlarının koruma altına alınması ve hiçbir hakkı olmayan insanların, ülkelerin emeklerimizi bedava sermaye yapmasını engellemek zorundayız. Bizce ülkemizin genç yaratıcı beyinlerinin kıyas götürmez yaratıcı zekasının ortaya çıkarttığı/çıkartacağı değerlerin, büyük markalar yaratması yaratılan marka değerinin ürüne/satışa dönmesi için başlatılan ve ülkemizin geleceğinin destekçisi olduğuna inandığımız Türkiye patent hareketini içtenlikle destekliyoruz."

 

DOĞAMAR HAYVANCILIK İŞLETMELERİ

Doğamar Hayvancılık İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Fethi ŞİMŞEK:

"Gelişmişliğin temel unsuru marka ve patent gücüdür. En önemli ekonomik değerimiz bize ait ürün ve hizmet ortaya koyabilmekten geçmektedir. Güçlü bir Türkiye için patent sayımızın arttırılması birincil önem taşımaktadır. Patent ve marka konusundaki gelişmeler ülkenin değerini arttırır ve katma değer sağlar. Patent ve marka bir birimdeki enerjiyi on birime çıkaran sihirli bir kavramdır. Bu konuda toplumu bilinçlendirme hedefi ile başlatılan 'Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

KARDEŞLER TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Kardeşler Tekstil Sanayi ve Ticaret A. Ş. Yetkilisi Beşir ALBAL:

"Uluslararası pazarda çalışan bir kurum olarak ürünlerin patent ve marka tescili ile korunmasının öneminin farkındayız. Türkiye'de üretim yapan şirketlerin AR-GE'ye teşvik edilmesi ve ortaya çıkan yeniliklerin kayıt altına alınması ülke sermayesi açısından büyük önem taşımakta. Bu bağlamda harekete geçen Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

UYGUN KONFEKSİYON TİCARET VE SANAYİ LTD. ŞTİ.

Uygun Konfeksiyon Ticaret ve Sanali Ltd. Şirketi Yetkilisi Mahmut DEMİR:

"Sektörel olarak markalaşmaya yöneldiğimiz bu günlerde marka ve patent konusunda bilinçlenmenin önemini de farkına varmaya başlıyoruz. Firmaların en büyük eksikliği yer aldıkları pazar ve ülkelerde tescilsiz ürün satmaları. Bu hem kurumsal yapılarına hem de Türkiye ekonomisine zarar veriyor. Bu konuda önemli bir bilinçlendirme faaliyeti olarak hayata geçirilen Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

HAKKI EKŞİ GAYRİMENKUL

Hakkı Ekşi Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı EKŞİ:

"Beyin gücü bu kadar yüksek olan bir ülkenin patent sayısının bu kadar düşük olması ülkemiz açısından düzeltilmesi gereken bir durum. Toplumu patent konusunda bilinçlendirebilirsek başvuru sayısının çok kısa zamanda yükseleceğine inanıyorum. Bu hususta önemli adımlar atılmalı ve patent konusunda tüm kurumlar ortak bir paydada buluşmalıdır. Bu buluşmayı gerçekleştirmeyi kendine görev edinmiş olan Türkiye Patent Hareketi’ni biz de destekliyoruz."

SİNART YAYIN ORGANİZASYON

Sinart Yayın Organizasyon Ajans Müdürü Selami TÜRKOĞLU:

"Gerek ulusal ölçekte, gerekse kobi formatlı çalışan işletmelerimiz için kurumsal iletişim çözümleri üreten biz hizmet sektörünün temsilcileri, tabi ki bu önemli projeyi destekliyoruz. Hem sosyal sorumluluk, hem 'öğret ki kolay satasın' yaklaşımıyla bu elzem projeye katkı sağlamalıyız. Başarılar."

OTELDENAL.COM TATİL SİTESİ

'Oteldenal.com' Tatil Sitesi Sahibi Tuğles GÜÇLÜ:

"Geleceğe bakan, yerli üretim yapabilen ve ürünlerini global pazarda koruyabilen bir ülke olmak için patent sayımızı arttırmalı ve toplumun bu konuda bilgi sahibi olmasını sağlamalıyız. Patent konusunun belirli bir söktörü olmadığının, tüm toplumun odak noktası olması gerektiğinin farkında olan bir kurum olarak Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

ORAL TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.

Oral Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Firma Sahibi Recep ORAL:

"Patent ve marka sayısının dünya standarlarına ulaşması hem sektörler hem de ülke gelişimi için büyük önem taşımakta. Hali hazırda tescillediğimiz altı farklı markamız var. Dünya pazarında bu markalar ile anılmak ve koruma altında olduklarını bilmek bize avantaj sağlıyor. Ürün, hizmet ya da buluşların korunması ve sahibi olan kişi ve ülkenin adı altında anılması büyük önem taşımakta. Bu konuda önemli bir proje olan Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

DEGA YAZILIM

Dega Yazılım Firma Yetkilisi Deniz SUNGUR:

"Ülkemizin kalkınması için patent sayılarının arttırılması ve üreticilerin üretme konusunda harekete geçmesi gerek. Bu konuda yeni bir atılım başlatan ve düzenlediği etkinlikler ile toplumun patent bilincini arttırmayı hedefleyen Türkiye Patent Hareketi'ni Dega Yazılım olarak biz de destekliyoruz."

ÇÖZÜM EMLAK GAYRİMENKUL HİZMETLERİ

Çözüm Emlak Gayrimenkul Hizmetleri Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman EKŞİ:

"Toplumsal değerlerimizi korumak bizi daha güçlü bir Türkiye’ye götürür. Bizde üretilenin bizim adımızla dünya pazarında yer alması ise buluşlarımızın ve ürünlerimizin korunmasıyla mümkün olabilir. Fikri haklarımızı korumak için ürüne dönüştürdüğümüz tüm fikirlerimizin patentini almalıyız. Toplumu patent konusunda düşünmeye iten ve kısa sürede adından söz ettiren Türkiye Patent Hareketi’ni kutluyoruz."

SİMGE LABORATUVARLARI

Simge Laboratuvarları Firma Yetkilisi İdris ÇAMUR:

"Düşünebiliyorsanız eğer, mutlaka patent alabileceğiniz bir şeyiniz var demektir. Bu açıdan bakıldığında Türkiye'nin patent sayısınrın dünya standartlarının altında olması inanılır gibi değil. Patent konusundaki bilinç düzeyini yükseltmek amacıyla başlatılan Türkiye Patent Hareketi'ni biz de destekliyoruz."

SEDEF GIDA MADDELERİ PAZARLAMA

Sedef Gıda Maddeleri Pazarlama Firma Yetkilisi Bekir ÖKSÜZ:

"Üreticinin teşvik edilmesi ve AR-GE çalışmalarının arttırılması ile patent sayımız dünya standartlarına ulaştırılabilir. Bu amaçla başlatılan ve güzel işlere imza atan Türkiye Patent Hareketi'ni Sedef Gıda olarak destekliyoruz."

NACAR GÖMLEKLERİ

Nacar Gömlekleri Firma Sahibi Savaş NACAR:

"Patentin öneminin farkındayız. Patenti alınmış ürün hem sahibi hem de milleti için bir değerdir ve kayıt altına alınmalıdır. Patent ve marka konusunda hassasiyet gösteren bir kurum olarak Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyor ve çalışmalarının devamını diliyoruz."

ARAKNE BİLİŞİM VE YAYINCILIK HİZMETLERİ

Arakne Bilişim ve Yayıncılık Hizmetleri Genel Müdürü Selçuk ERAT:

"Her gün hızla büyüyen ve gelişen, yüzünü 'yeni dünya'ya dönen bir Türkiye’nin; sanayide ve teknolojide hak ettiği konuma ulaşması ve geleceğini yatırım altına almasında öncü ve yol gösterici olacağını düşündüğümüz, Adres Patent tarafından başlatılan 'Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

LEMTEKS SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Lemteks Sanayi ve Ticaret Limited Şirket Yetkilisi Aşkın GÖÇ:

"Türkiye patent konusunda gerekli bilgi birikimine sahip değil. Bu konuda toplumun bilinçlendirilmesi ve sektörlerin teşvik edilmesi için tanıtım faaliyetleri yürütülmesi şart. Başarıya giden yol bilgiden geçer ve patent konusunda da atılacak ilk ve en önemli adım bilgi eksikliğini gidermek olmalıdır. Bu konuda önemli çalışmalara imza atan Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

İDEALİST KENT

İdealist Kent Proje Yöneticisi İsmail Hakkı EKŞİ:

"Beyin gücü bu kadar yüksek olan bir ülkenin patent sayısının bu kadar düşük olması ülkemiz açısından düzeltilmesi gereken bir durum. Toplumu patent konusunda bilinçlendirebilirsek başvuru sayısının çok kısa zamanda yükseleceğine inanıyorum. Bu hususta önemli adımlar atılmalı ve patent konusunda tüm kurumlar ortak bir paydada buluşmalıdır. Bu buluşmayı gerçekleştirmeyi kendine görev edinmiş olan Türkiye Patent Hareketi’ni biz de destekliyoruz."

HERBIE TURİZM VE SEYAHAT ACENTESİ

Herbie Turizm ve Seyahat Acentesi Firma Yetkilisi Deniz BOZKURT:

"Toplum olarak bize ait olan ürünlerin korunması ve dış ticarette ülkemizin adıyla satışa sunulması için patent konusunun üzerine eğilmeliyiz. Bu konuda başlatılan kapsamlı bir bilinçlendirme çalışması olan Türkiye Patent Hareketi'ni Herbie Turizm ve Seyahat Acentesi olarak destekliyoruz."

BAGOTTİ GİYİM SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.

Bagotti Giyim Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Satış ve Pazarlama Sorumlusu Cem ERGİN:

"Uluslararası ticaret yapan bir firma olarak global pazarda yer almanın ve başarılı olmanın tescilli ürün ve marka sahibi olmaktan geçtiğinin farkındayız. Bu konuda ülke olarak bir yapılanmaya gitmeli ve patent - marka konularında sektörün ve toplumun farkındalık seviyesini arttırmalıyız. Bu bilinçlendirme faaliyetini kendine görev edinmiş olan Türkiye Patent Hareketi'ni biz de destekliyoruz."

PAK METAL SANAYİİ

Pak Metal Sanayii Firma Yetkilisi Fahri KÖSE:

"Patent konusunda toplumun bilinçlendirilmesi ve patentin öneminin anlatılması gerekli. Bu şartlar sağlanır ve girişimciler teşvik edilirse gerekli adımlar atılır ve patent sayımız uluslararası oranlara ulaşabilir. Bu konuda önemli bir sosyal sorumluluk projesi olan Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

TULUMHARLI EKŞİOĞLU YAPI İNŞAAT OTOMOTİV LTD. ŞTİ.

Tulumharlı Ekşioğlu Yapı İnşaat Otomotiv Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Üyesi İmdat EKŞİ:

"Patent tüm toplumu ilgilendiren önemli bir konudur. Patent sayısı dünya standartlarının bu kadar altında olan bir ülke olarak böyle projelerin hayata geçirilmeye başlanması umut verici. Türkiye Patent Hareketi girişiminin faydalı olmasını ve toplumun yanında kurumları da patent ve AR-GE konularında düşünmeye itmesini temenni ediyor ve proje sahibi Adres Patent’i kutluyoruz."

3S İNŞAAT SANAYİ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

3S İnşaat Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi Yöneticisi Selçuk ÇELEBİ:

"3S İnşaat olarak; ülke ekonomisinin emin ellerde şekillenerek büyümesinin temelini oluşturan ve küreselleşen dünya ekonomisinde kendi fikir rezervlerini kabul ettiren bir anlayışın içeriği olarak 'Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

İDEALİST GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI

İdealist Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi İmdat EKŞİ:

"Patent tüm toplumu ilgilendiren önemli bir konudur. Patent sayısı dünya standartlarının bu kadar altında olan bir ülke olarak böyle projelerin hayata geçirilmeye başlanması umut verici. Türkiye Patent Hareketi girişiminin faydalı olmasını ve toplumun yanında kurumları da patent ve AR-GE konularında düşünmeye itmesini temenni ediyor ve proje sahibi Adres Patent’i kutluyoruz."

KORAY BOZKURT PROJE TASARIM DEKORASYON HİZMETLERİ

Koray Bozkurt Proje Tasarım Dekorasyon Hizmetleri Firma Sahibi Koray BOZKURT:

"Yeni ürünler ortaya koymak ve dünyaya bu ürünlerle açılabilmek için ülke olarak patent konusunun öneminin bilincinde olmalıyız. Patent başvurularımızın sayısını artırmak için toplumun bilinçlenmesi ve 'buluşçu' zihniyetin uyandırılması gerekmekte. Bu konuda önemli adımlar atan Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

İDEAL TURİZM SEYAHAT ACENTESİ

İdeal Turizm Seyahat Acentesi Firma Sahibi Tuğles GÜÇLÜ:

"Geleceğe bakan, yerli üretim yapabilen ve ürünlerini global pazarda koruyabilen bir ülke olmak için patent sayımızı arttırmalı ve toplumun bu konuda bilgi sahibi olmasını sağlamalıyız. Patent konusunun belirli bir söktörü olmadığının, tüm toplumun odak noktası olması gerektiğinin farkında olan bir kurum olarak Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

ADA-KİM DETERJAN VE TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

ADA-KİM Deterjan ve Temizlik Ürünleri Şirket Sahipleri Feyza AYSOY - Neslihan AKYOL:

"Üretici olabilmek ve topluma yeni bir şeyler sunabilmek cesaret isteyen bir süreçtir. Bu cesareti gösterebilmiş ve bilgi birikimimizi ürüne dönüştürmüş bir şirket olarak 'bize ait' olanın kayıt altında tutulması gerektiğinin altını çiziyor ve patent sayımızın kısa sürede artmasını temenni ediyoruz. Patent konusunun önemine dikkat çeken ve toplumun içindeki 'buluşçu'ya seslenen 'Türkiye Patent Hareketi' projesini destekliyor ve tüm kurumları projeye katılmaya çağırıyoruz."

İRPA AYDINLATMA

İRPA Aydınlatma Firma Yetkilisi İrfan PALAZ:

"Teknolojisini kendi üretebilen bir ülke olmak ve içimizdeki buluşçu zihniyeti uyandırmak için hayata geçirilmiş olan Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz. Toplumumuzun patent konusunda fikir sahibi olmasının patent sayımızı olumlu yönde etkileyeceğini öngörüyor ve herkesi patent konusunda düşünmeye davet ediyoruz."

ARAS BEBE

Aras Bebe Firma Sahibi Turan ARAS:

"Aras Bebek olarak Türkiye'deki patent sayısının dünya standartlarının çok altında olduğunun ve bu konuya eğilinmesi gerektiğinin farkındayız. Patent sayımızı yükseltebilirsek dünya pazarında söz sahibi olabilir ve teknolojik olarak dışa bağımlı bir ülke olmaktan kurtuluruz. Bu bağlamda biz de Türkiye Patent Hareke'tini destekliyor ve tüm kurumları bu projenin bilincinde olmaya çağırıyoruz."

NECO MOBİLYA

Neco Mobilya Firma Yetkilisi Necat KARATAŞ:

"Geleceğimizi güvence altına almak için patent büyük bir önem taşımaktadır. Kurumların ve bireylerin patent başvurusunda bulunabilmesi için başvuru maliyetlerinin düşürülmesi ve başvuru sürecinin kısaltılması gibi kimi yaptırımların da etkili olacağını düşünüyorum. Bu gibi yaptırımlar ve 'Türkiye Patent Hareketi' gibi önemli oluşumlar ile patent sayımız yükselecektir. Firma olarak Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

 

TALAY TEKSTİL DENİZCİLİK TURİZM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Talay Tekstil Denizcilik turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Sahibi Turgut AYDIN:

"Taklitle bir yere varılamayacağını öğrenmiş bulunuyoruz. Markaların mutlaka tescillenmesi gerektiğine ve tüm buluşların patent altına alınıp korunması gerektiğine inananlardanım. Biz şirket olarak markamızı tescil ettirdik ve bununla beraber yaptığımız malların etiketlerine 'Türk malıdır' ibaresini gönül rahatlığı ile yazabiliyoruz. Ülke olarak kendi sermayemizi ortaya koyabilmemiz adına patent konusunun çok önemli olduğunun altını çiziyor ve Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz"

DİVA KUYUMCULUK

Diva Kuyumculuk Firma Yetkilisi Fuat DÖLEK:

"Dünya pazarı patent konusunun önemini yıllar önce farkına varmışken Türkiye'de bu konuda yeni yeni bir yapılanmaya gidiliyor. Türkiye Patent Hareketi gibi sosyal sorumluluk ve bilinçlendirme faaliyetlerinin patent başvuru sayımızı kısa zamanda arttıracağına olan inancımız tam. Bu çalışmaya tüm sektörlerden destek çıkmalı ve özellikle kurumlar patent konusunun farkında olarak AR-GE çalışmalarına ağırlık vermelidir."

SARICANLAR REKLAM

Sarıcanlar Reklam Planlama Yönetmeni Cenk Timuçin SARICAN:

"Patent konusunda uluslararası rekabet şartlarının gerisinde kalmış bir ülke olarak bu eksikliğimizi gidermek için birlikte çalışmalı diyor ve patent konusunun sadece kimi sektörlerin ilgi alanına girmediğini belirterek bu konuda atılan adımları destekliyoruz. Kısa zamanda hız kazanan ve ciddiyetini gösteren 'Türkiye Patent Hareketi' projesini kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz"

LERAS TEKSTİL AKSESUARLARI

Leras Tekstil Aksesuarları CEO'su Betül IŞIK:

"“Üretim odaklı bir ekonomik yapıya sahip olabilmek için öncelikle ‘buluşçu’ mantığı güçlendirmemiz ve toplumu yeni şeyler üretmeye teşvik etmemiz gerekmektedir Fikirlerini patente ve dolayısıyla milli sermayeye dönüştürebilen bir ülke olmak için ‘Türkiye Patent Hareketi’ gibi önemli projelere ihtiyacımız var. Leras Tekstil olarak Adres Patent tarafından hayata geçirilen Türkiye Patent Hareketi’ni destekliyor ve kendi sektörümüzden başlayarak tüm sektörleri patent konusunda harekete geçmeye davet ediyoruz.”

CEM KEREM DERİ KONFEKSİYON

Cem Kerem Deri Konfeksiyon İthalat İhracat Departman Sorumlusu Metin DEMİRÖZ:

"Günümüzde marka ve patent bir kurumun ya da girişimcinin nüfus cüzdanı gibidir. Kimsenin kaybetmemesi ve herkesin sahip çıkması gerekir. Bu yüzden ulusal kimliğimize sahip çıkmanın en önemli koşullarından biri olan marka ve patent konularına önem vermek tüm kurumların görevi. Bu bağlamda önemli bir adım atan Adres Patent'i ve Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

ŞENMAK PRES MAKİNELERİ

Şenmak Pres Makineleri Satın Alma Yetkilisi Hüseyin KARABUL:

"Öncelikli olarak teknolojik gelişimde patent buluşçunun sigortasıdır. Ürününü ve fikrini kayıt altına alarak hem kendini hem de milli değerlerini korumuş olur. Bu konuda önemli adımlar atan Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz ve tüm sektörlerin AR-GE'ye ağırlık vererek 'buluş' mantığını içselleştirmelerini diliyoruz."

AYDINLATMAX DIŞ AYDINLATMA ÜRÜNLERİ

Aydınlatmax Dış Aydınlatma Ürünleri Satış ve Pazarlama Sorumlusu Ahmet YILMAZ:

"Global düzende başarıya ulaşabilmek için özellikle teknolojimizi kendimiz üretmeli ve buluşlarımızı koruma altına alabilmeliyiz. Türkiye'deki patent sayısını arttırmak teknolojik ve ekonomik açıdan kendimize yeten bir ülke olabilmemizin en önemli koşullarından biridir. Bu konuda önemli çalışmalara imza atan Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyor ve çalışmalarının devamını diliyoruz."

BELLUCCI GÖMLEKLERİ

Bellucci Gömlekleri Firma Yetkilisi Osman BEYHAN:

"Uluslararası ticaret yapan bir firma olarak Türkiye'deki patent sayısının arttırılmasının ekonomik kalkınmamızı olumlu etkileyeceğinin farkındayız. Bu bağlamda başarılı bir işe imza atan Adres Patent'i ve patent sayımızı arttırma hedefiyle yola çıkan Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

KAYATUR OPTİK SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.

Kayatur Optik San. ve Tic. Ltd. Şti. Muhabese Müdürü Mustafa DEMİR:

"Adres Patent firmasının başlatmış olduğu 'Türkiye Patent Hareketi' projesini, Kayatur Optik San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak desteklemekteyiz. Ayrıca Türkiye'nin yarınlarına büyük fayda sağlayacak bu projeyi başlatan Adres Patent'i ve çalışanlarını tebrik ediyoruz."

VİVA ELEGANT LİFE

Viva Elegant Life Firma Yetkilisi Sanem ÖTÜGEN:

"Türkiye patent konusunda dönemin gerisinde kalmamalı ve patent sayısını uluslararası standartlara yükseltmelidir. Viva Tekstil olarak Adres Patent'in bu konuda attığı bilinçlendirme faaliyeti olan Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz. Toplum üretim odaklı AR-GE'nin önemini kavradıkça patent sayımız da hızla yükselecektir."

SANİKOM ULUSLARARASI PAZARLAMA A.Ş

Sanikom Uluslararası Pazarlama Şirket Yetkilisi Ümit ALKAN:

"Türkiye'de gözle görülür bir patent sorununun olduğunun bilicinde bir şirket olarak bu konuda atılan tüm adımların arkasındayız. Şahsi önerimiz Türk Patent Enstitüsü'nün harçlar ve onay süreleri ile ilgili yaptırıma gitmesi ve başvuruda bulunanların işlerini kolaylaştırmasıdır. Gerekli yaptırımlar ve tanıtım faaliyetleri ile patent sayımızın yükselebileceğine inancımız tam. Patent konusunda bilinç seviyesini yükseltme hedefiyle hayata geçirilmiş olan Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

DOĞAN İNŞAAT VE HAFRİYAT

Doğan İnşaat ve Hafriyat Firma Yetkilisi Özgür CAYLAN:

"Teknoloji olarak gelişmiş bir Türkiye için patentli ürünler ortaya çıkarmalıyız. AR-GE departmanları ve kurumların araştırmaya ayırdıkları mali destek arttırılır ve patent konusunun önemi vurgulanırsa kısa sürede patent sayımızı yükseltebiliriz. Biz de Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

BAHADIR TIBBİ ALET CİHAZ VE İNŞAAT MAKİNA SANAYİ TİCARET A.Ş.

Bahadır Tıbbi Alet Cihaz ve İnşaat Makina Sanayi Ticaret A.Ş. AR-GE Genel Müdürü Veli Can YOLSEVER:

"Kurum olarak, patent konusunun önemini vurgulayan ve ‘Türkiye Patent Hareketi’ projesinin mimarı olan Adres Patent’i ve projeye emek ve destek veren tüm kuruluşları gönülden takdir ediyoruz. Biz de bu projenin sonuna kadar arkasındayız.”

ARSLANLAR GIDA - ELAZIĞLI ÇİĞ KÖFTECİ AHMET USTA

Arslanlar Gıda - Elazığlı Çiğköfteci Ahmet Usta Yetkilisi Nilay TOK:

"Elazığlı Çiğköfteci Ahmet Usta olarak Türkiye'de böyle bir sosyal sorumluluk kampanyası oluşturması bizi mutlu etmiştir. Türkiye'de ve dünyada haksız kazancın önlenmesi için Türkiye Patent Hareketi projesini destekliyoruz."

MİTRA LİMİTED ŞİRKETİ

Mitra Limited Şirketi Yetkilisi Çimen ÖZAKAT:

"Bir kurumun markasının orjinalliği ve kendine özgünlüğü korunması gereken en önemli değeridir. Bu değerlerimizi ancak patent konusuna ağırlık vererek koruyabiliriz. Kurumların ve Türkiye'nin değerlerine koruyabilmek için hayata geçirilen Türkiye Patent Hareketi projesini destekliyoruz."

ÜNES BÜRO VE EV DONANIMLARI ŞİRKETİ

Ünes Büro ve Ev Donanımları Şirket Yetkilisi Seyfi BAŞCIL:

"Patent ancak yeterli eğitim ile arttırılabilir. Toplumun paten bilincini yükseltmeye yönelik başlatılan Türkiye Patent Hareketi bu konuda önemli bir adım atmış durumda. Biz de Ünes olarak bu hareketi destekliyor ve faaliyetlerinin devamlı olmasını temenni ediyoruz."

TUNAY GAYRİMENKUL ŞİRKETİ

Tunay Gayrimenkul Şirketi Genel Müdür Yardımcısı Hamza YAMLI:

"Ülkemiz zenginliği için gerekli bir çalışma. Patent Hareketi'ni destekliyor ve herkesinde desteklemesi gerektiğini düşünüyorum. Patent demek zenginlik demektir."

CEY-PAR OTOMOTİV

CEY-PAR Otomotiv Firma Sahibi Fatih Talha CEYHAN:

"Buluş sahibi bir ülke olmak geleceğimiz için büyük önem taşıyor. Ama önemil olan sadece bir şeyler bulmak değil aynı zamanda kalıt altına alarak bireyin hem kendini hem ülkesini korayabilmesi. Panent konusunun öneminin farkında olan bir firma olarak 'Türkiye Patent Hareketi'ni yürekten destekliyor ve çalışmalarının uzun vadeli olmasını diliyoruz."

PARİSTAN TEKSTİL

Paristan Tekstil Firma Yetkilisi Selim Sami GÜLLE:

"Bir ürünün üreticisine ait olabilmesi için kayıt altına alınması gerekir. Eğer kayıt altına alınmazsa üretici fikrini, buluşunu ve ürününü koruma altına alamaz. Bunun önüne geçebilmek ve Türkiye'deki patent bilincini arttırımak amacıyla başlatılan Türkiye Patent Hareketi'ni Paristan Tekstil olarak destekliyoruz."

BAYRAM OFİS MOBİLYALARI

Bayram Ofis Mobilyaları Firma Yetkilisi Hakan AKYÜZ:

"Buluş sahipleri gerektiği gibi bilinçlendirilir, onlara yol gösterilir ve devlet tarafından kolaylıklar sağlanırsa Türkiye'deki patent başvurularının kısa sürede artacağına inancımız tam. Önemli olan topluma patentin gelişim için önemini anlatabilmek. Bu konuda önemli bir adım atan Türkiye Patent Hareketi'ni Bayram Ofis Mobilyaları olarak destekliyoruz."

DENİZ KAUÇUK SANAYİ

Deniz Kauçuk Sanayi Firma Yetkilisi Cenk GÜLER:

"Patent konusuna önem veren ve AR-GE çalışmalarına ağırlık veren bir firma olarak gerekli değişiklikler yapıldığı takdirde patent sayımızın artabileceğine inanıyoruz. Bunun için öncelikle patent başvuru maliyetleri düşürülmeli, başvuru süreci ve benzer patentler çok iyi takip edilmeli ve patent alma sürecinin daha makul bir zaman dilimine indirimkesi gereklidir. Bu önlemler alınır ve Türkiye Patent Hareketi gibi önemli bilinçlendirme faaliyetleri ile toplumun patent konusundaki farkındalığı arttırılırsa sayımızı yükseltmek mümkün olacaktır."

GÖRAL BİLGİSAYAR VE GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Göral Bilgisayar ve Güvenlik Sistemleri Firma Sahibi Süleyman GÖRAL:

"Bir ülkenin teknolojik gelişimini önemli ölçüde buluş belirler. Türkiye olarak buluşlarına sahip çıkan ve patent sayısını dünya standartlarına ulaştıran bir ülke olabilmek için 'Türkiye Patent Hareketi' önemli bir çıkış noktası. Projeyi destekliyor ve fikren arkasında yer alıyoruz."

ÖZEL MECİDİYEKÖY YÜKSEK ÖĞRENİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU

Özel Mecidiyeköy Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurt Yetkilisi Deniz GÜRSOY:

"Patent almak için devlete ödenen harçlar düşürülürse patent başvurularının artacağını düşünüyorum. Bu konuda önemli bir adım atılabilir ve bilinçlendirme faaliyetleri de buna eklenirse olumlu bir değişim yaşanabilir. Türkiye Patent Hareketi'ni toplumun patent konusundaki bilinç düzeyini yükseltme hedefiyle attığı adımlardan ötürü destekliyor ve çalışmalırının devamlı olmasını temenni ediyorum."

RODİSA GÖMLEK

Rodisa Gömlek Firma Yetkilisi Muharrem ÖZKUL:

"Tescil süreçlerini yakından inceleyen ve markalaşma yolunda sağlam adımlar atan bir firma olarak patent konusunun toplum açısından ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Vizyon sahibi bir kurum olarak biz de Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

ÖNDER ASANSÖR SANAYİ VE TİCARET

Önder Asansör Sanayi ve Ticaret Firma Yetkilisi Yasemin BULUT:

"Türkiye'deki patent sorunu toplumsal işbirliği ile çözülebilecek boyutlardadır. Tüm önemli kurumlar ve yetki mercileri patent konusuna gereken önemi verebilirse bizim de kısa sürede patent konusunda dünya standartlarına ulaşabilieceğimizi düşünüyorum. Öncelikle hedefi toplumsal bilinirliği arttırmak olan türkiye Patent Hareketi projesini destekliyor ve tüm sektörleri bu projeye destek vermeye çağırıyorum."

METT YAZILIM VE BİLİŞİM DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Mett Yazılım ve Bilişim Danışmanlık Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet KAYA:

"Hızlı çalışan, çözüm üreten ülkemizin çağın gereklerini yaşaması gerek. Yeni buluşlar üreten Mett Yazılım ve Bilişim tamamen yerli sermaye ile kurulmuştur. Sadece biz değil bizim gibi özellikte teknoloji odaklı tüm kurumların yerli üretime geçmesi başarılı Ar-GE çalışmaları ve seri patent üretimi ile mümkün olabilir. Bu bağlamda toplumu bilinçlendirmek için hayata geçirilen Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

CAN İPEK TEKSTİL

Can İpek Tekstil Firma Yetkilisi Rıdvan AHMEDİN:

"Ar-GE çalışmalarının arttırılması ve Türkiye'deki patent sayısının yukarı seviyelere çıkarılması tüm sektörleri ilgilendiren ve tüm sektörlere fayda sağlayacak bir olaydır. Bu bağlamda başlatılan Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyor ve projenin uzun vadeli olmasını temenni ediyoruz."

GENÇ MOTO MOTOSİKLET VE AKSESUARLARI

Genç Moto Motosiklet ve Aksesuarları Kurum Yöneticisi Genç DEMİREL:

"Ülkemizin patent sayısının artması ve dünyanın önde gelen ülkelerinin oranlarına erişebilmesi, teknolojik gelişimimiz açısından büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden patent sayımızın arttırılmasına yönelik başlatılan 'Türkiye Patent Hareketi' projesini destekliyor ve tüm kurumları patent üzerine düşünmeye ve AR-GE'nin önemini kavramaya çağırıyoruz"

TUNAS HELVA

Tunas Helva Genel Müdürü Hüseyin ÇELİK:

"Türkiye Patent Hareketi'nin gereken ilgiyi görmesini ve başarıya ulaşmasını umuyorum. Hareket, başlangıç seviyesinde önemli noktalara ulaştı ve bu başarısının devamlı olmasını temenni ederek patent konusunun önemi üzerine biz de fikir sahibiyiz diyor ve Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz"

MASTER KİLİT LİMİTED ŞİRKETİ

Master Kilit Limited Şirketi Ortağı ve Genel Müdürü Mücahit PALA:

"Türkiyemizin gelişim ve kalkınmasına büyük katkı sağlayacağına inandığımız, Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyor, öncü olan Adres Patent'i ve emeği geçen herkesi kutluyoruz."

SAMET TEKNİK HIRDAVAT VE KALIP PARLATMA PLASTİK ŞİRKETİ

Samet Teknik Hırdavat ve Kalıp Parlatma Plastik Şirketi Satış Sorumlusu Yusuf SERT:

"Türkiye'deki patent başvurularının dünya standartlarının çok altında olması sadece belirli sektörleri değil tüm toplumu ilgilendiren bir sorundur. Bu konuda önemli bir bilinçlendirme faaliyeti geliştirmek ve patentin önemini vurgulamak çok önemli. Patent sayısını arttırmayı kendine görev edinmiş olan Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

 

AYDIN TAKIM TAKMA UÇLU KESİCİ TAKIM İMALATI

Aydın Takım Takma Uçlu Kesici Takım İmalatı Şirket Sorumlusu Güngör AYDIN:

" Ülkemizin ve dünyanın gelişimi açısından patent sayısının ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Patent sayısının artması ile firmaların ve dolayısıyla ülkemizin gelir miktarının arttacağının bilinciyle bizler de Akın Takım olarak patent bilincine sahip bir firmayız ve bu konuda da son yıllarda atağa geçtik. Adres Patent'in sosyal sorumluluk projesi olan Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

 

ÖZFEN KALIP SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ.

Özfen Kalıp Sanayi Ticaret Ltd. Şti. Şirket Sorumlusu Fehmi ÖZAYDIN:

"Çağımızın hızla ilerleyen teknolojisi ile kendisini sürekli yenileyen ülkemizde patent konusunda da ilerleme kaydetmesi çok önemli bir adımdır. Özfen Kalıp olarak bizler de Adres Patent'in Türkiye Patent Hareketini destekler, bu önemli çalışmalarından dolayı kendilerini kutlarız."

 

BİRLİK MAKİNE VE DİŞLİ SANAYİ

Birlik Makine ve Dişli Sanayi Şirket Sorumlusu Muhammet YÜKSEL:

"Adres Patent'in ülkemize patent konusunda gelişim sağlayan Türkiye Patent Hareketi adı altındaki sosyal sorumluluk projesini destekliyoruz, bizlere ve ülkemize bu bilinci verdikleri için teşekkür ediyoruz."

 

TANINMIŞ OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.

Tanınmış Otomotiv Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Şirket Yetkilisi Ercan TANINMIŞ:

" Ülkemizde patent bilincini aşılamak ve bu bilincin sonucu olarak ortaya çıkan sayının artışında büyük katkısının olacağına inandığım Türkiye Patent Hareketi'ni şirketim adına ve ülkemizin adına destekiyorum."

 

KARAOĞLU METAL DÜĞME AKSESUARLARI VE MAKİNA SANAYİ TİC.

Karaoğlu Metal Düğme Aksesuarları ve MAkina Sanayi Tic. Şirket Sorumlusu Akif KARAOĞLU:

" Patentin teknolojinin ilerlemesi ve ülkemizin gelişimi için en önemli bilimsel kaynak olduğunu düşünüyorum. Bu gelişimi teşvik için Türkiye Patent Hareketi'ni ve Adres Patent'in bu doğrultudaki çabasını destekliyorum. Bu doğrultuda bizi ve ülkemizi bilinçlendirdikleri için teşekkür ediyorum."

 

NESA METAL SANAYİ VE TİCARET

Nesa Metal Sanayi ve Ticaret Şirket Sorumlusu:

" Patentin bilgi ekonomisinin en önemli girdisi olan teknoloji üzerindeki etkisi ise teknolojik gelişmeyi desteklemesi dolayısıyla olumlu bir nitelik taşımaktadır. Patentin teknolojik gelişme üzerindeki bu etkililiği ekonomide önemli sonuçlar doğurmaktadır. Şirketim adına 'Türkiye Patent Hareketi'ni' destekliyorum."

 

EMA ELEKTRİK SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.

Ema Elektrik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Şirket Yetkilisi Arif YAĞLIOĞLU:

" Kendi sektörümüz açısından bir patentin ve beraberinde onun getirdiği sonucun ülkemiz açısından ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Ekonomi ve teknolojideki gelişmeye sağladığı katkılardan dolayı patent sayısının artması önemli bir konu. Bu sebeple 'Türkiye Patent Hareketi'ni' destekliyoruz."

 

 

KEMSAN STANDART KALIP ELEMANLARI SAN. vE TİC. LTD. ŞTİ.

Kemsan Standart Kalıp Elemanları San. ve Tic. Ltd. Şti. Şirket Yetkilisi:

" Şirketimizin sloganı olan 'bilgi & tecrübe ve kaliteli ürün & ileri teknoloji' ile bizler de patent konusunun altını çizmiş oluyoruz. Sadece kendi sektörümüz için değil tüm sekörler için patent önemli bir unsurdur. Adres Patent'i de 'Türkiye Patent Hareketi' adı altındaki sosyal sorumluluğunu destekliyoruz."

 

SAĞLIK TEKNİK HIRDAVAT

Sağlık Teknik Hırdavat Şirket Yetkilisi Cengiz KAÇMAZ:

" Ülkemizde ekonomik krize rağmen son yıllarda bilim, teknoloji ve ekonomide büyük ilerlemenin kaydedildiği tüm dünyaca biliniyor. Patent konusunda da aynı şekilde son yıllarda sayının arttığını görmekteyiz. Ben bu gelişime patentin etkisinin büyük olduğunu düşünmekteyim ve bu doğrultuda ülkemizde paten bilincinin aşılanmasını desteklemekteyim."

 

ROBOT ECH A.G ROBOT MACHINE SYSTEMS RESEARCH AND DEVELOPMENT CO.

Robotech A.G Genel Müdürü Hüseyin ÇETİN:

"Teknoloji şüphesiz ki bizim için önemli bir unsur. Gerek faaliyet gösterdiğimiz sektörümüz açısından gerekse ülkemizin ilerlemesi açısından buluşların bilgi sonucu ortaya çıkardığı önemli katkısını patentle koruma altına almak ciddi bir konu diye düşünüyorum. Bu yolda çalışmalar gösteren Adres Patent'i ve Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyorum."

 

HDF DEMİRCİOĞLU TAŞLAMA VE DİŞLİ SANAYİ

HDF Demircioğlu Taşlama ve Dişli Sanayi Şirket Sorumlusu:

" Patentli bir buluşun zincirleme etkilerle birlikte ortaya çıkardığı büyük gelişim ve ilerleme şirketler için önemli bir etken diye düşünüyorum. Baktığımızda patent bilinci olan ülkelerde gelişim ne kadar ileri boyutta olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu bilinci bizim ülkemizde de oluşturmayı kendine görev edinen 'Türkiye Patent Hareketi' sosyal sorumluluk projesini destekliyoruz."

 

GÜVEN TEKNİK HIRDAVAT İSTANBUL BÖLGE BAYİSİ

Güven Teknik Hırdavat İstanbul Bölge Bayisi Firma Sahibi Muhittin UÇAR:

"Güven Teknik Hırdavat ailesi olarak 'Türkiye Patent Hareketi' sosyal sorumluluk projesini destekliyoruz. Patent bilincini bizlere aşıladığını için teşekkür ediyoruz ve tüm bu çalışmaların sonucundaki başarılarından dolayı tebrik ediyoruz."

 

GÖKSUN CNC PLASTİK KALIP

Göksun CNC Plastik Kalıp Şirket Yetkilisi Yavuz GÖKSUN:

"Hızla ilerleyen teknolojiye ayak uydurmaya çalışan firmamız patent unsuruna da gereken önemi vermektedir. Tüm şirketlerin de aynı hassasiyette ve ilgide olmasını istiyoruz. Tek bir kişinin desteğinin bile ne derecede önemli olduğunu gözlemlerimizle görmekteyiz. Bu sorumluluğu kendine görec edinen Adres Patent'i firmamız adına ve ülkemiz adına destekliyorum."

 

HELİS CİVATA HIRDAVAT SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Helis Civata Hırdavat San. ve Tic. Ltd. Şti. Şirket Yetkilisi İsa KÜÇÜKELMAS:

"İşimiz gereği müşterilerimize sürekli yenilikçi ve teknolojij çözümler sunuyoruz. Bu yüzden bir buluşun bizler için ve müşterilerimiz için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Ülkemizde artan patent sayısının bize katkıları büyük ölçüdedir. Tüm bunları gerçekleştirmeyi amaçlayan Adres Patent'e katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Bizlerin de 'Türkiye Patent Hareketi'ni' desteklediğimizi belirtmek isteriz."

 

RELAXS CLASSIC

Relaxs Classic Firma Yetkilisi Özlem Nazire ISIRGAN:

" Ülkemizde her geçen gün artan patent sayısının gelişime ve teknolojiye bununla birlikte de ülkemize sağladığı faydaları açık ve net olarak görmekteyiz. 'Türkiye Patent Hareketi'ni2 bu çalışmalardan dolayı teşekkür edeiyor ve firmamız adına desteklediğizi belirtmek istiyorum."

 

TRUVA MAKİNA KALIP TEL EROZYON

Truva Makina Kalıp Tel Eozyon Şirket Sorumlusu Fazıl DOĞAN:

" Buluş hakkını koruma ve taklitçilik kavramını engelleyen patent unsuru ülkemiz açısından son derece önemli bir konu olduğunu düşünüyorum. Bu açıdan 'Türkiye Patent Hareketi' sosyal sorumluluk projesini destekliyor ve başarılar diliyoruz."

 

FURKAN CNC

Furkan CNC Şirket Yetkilisi Feyzullah ÜYE:

" Patent sayısı arttıkça hem teknolojik gelişmeler daha hızlı olmakta, hem ticaret daha güvence altında yürümekte, hem de sanatsal bakımdan ilerlemeler olmaktadır. Bence bir toplumda ne kadar çok patent başvurusu oluyorsa, yaratıcılık da o kadar ileri demektir. Bu yüzden 'Türkiye Patent Hareketi'ni' destekliyoruz."

 

ÇINAR REKLAM

Çınar Reklam Firma Yetkilisi Murat TURŞİN:

" Patent sayısı arttıkça hem teknolojik gelişmeler daha hızlı olmakta, hem ticaret daha güvence altında yürümekte, hem de sanatsal bakımdan ilerlemeler olmaktadır. Bence bir toplumda ne kadar çok patent başvurusu oluyorsa, yaratıcılık da o kadar ileri demektir. Bu yüzden 'Türkiye Patent Hareketi'ni' destekliyoruz."

 

KİĞILI TOPÇULAR ŞUBESİ

Kiğılı Topçular Şubesi Şirket Yetkilisi:

" Ülkemizin gelişimi açısından kendimize ait buluşların olması önemli bir unsur diye düşünüyorum. Patenti olan buluşların hem ekonomiye kattığı etken hem de gelişime kazandırdığı unsur önemli oranda etkili. Bizler de ülkemizde patent sayısının artmasını istiyoruz ve bu alandaki çalışmalarından dolayı Adres Patent'i destekliyoruz."

 

İPEK TORNA MAKİNA YEDEK PARÇA SANAYİ ZARF VE ETİKET BIÇAKLARI İMALAT

İpek Torna Makina Yedek Parça Sanayi Zarf ve Etiket Bıçakları İmalatı Firma Yetkilisi Mehmet Akif İPEK:

"İşimiz gereği sürekli yeniliklere açık olmak durumundayız. Gerek müşterilerimizin memnuniyeti açısından gerek ülkemizin gelişimi ve ilerlemesi açısından bir buluşun kazandırdığı nitelikler elbette ki önemli unsurlardır. Bizler de bunun bilincinde bir firma olarak 'Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

 

BİSSE KEFELİ GİYİM SANAYİ

Bisse Kefeli Giyim Sanayi Şirket Yetkilisi:

"Yaratıcılığın gelişmesi ve yeni fikrilerin ülkemize kazandırılması açısından bir buluşun beraberinde getirdiği yeni fikirler hem bizlere hem de müşterilerimize çok sayıda alternatifler vermektedir. Çeşitliliğin çok olduğu bir sektörde önemli ölçüde kazanımlar sağlamaktadır. Bu sebeple patent ve bu alanda yapılan çalışmaları destekliyoruz."

 

ÇEVRE TAKSİ

Çevre Taksi Şirket Yetkilisi Erdoğan SEÇKİN:

"Yenilikçi, teknolojik, bilimsel gibi birçok faktörü içinde barındıran patent unsuru ülkemiz ve tüm dünya açısından önemli bir etkendir. Bizler de Çevre Taksi yetkilileri oalrak 'Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyoruz."

 

UÇAR METAL MAMÜLLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Uçar Metal Mamülleri San. ve Tic. Ltd. Şirket Yetkilisi:

"Firmamız adına Adres Patent'in üstlenmiş olduğu 'Türkiye Patent Hareketi'ni' destekliyoruz. Ülkemize kazandırdığı bilincin ortaya çıkaracağı olumlu gelişmelerin farkındayız."

 

KUŞKONMAZ LİMİTED ŞİRKETİ

Kuşkonmaz Limited Şirketi Firma Yetkilisi:

"Faaliyet göstermekte olduğumuz hırdavat ve civata çeşitleriyle sürekli yeni bir buluşa açık olmak zorundayız. İşimiz gereği yeni buluşlara açığız ve patent sayısının artması, özellikle bizim işimizle ilgili yeniliklerin olması firmamızın gelişimi için önemli bir unsur. Bizler de 'Türkiye Patent Hareketi'ni' destekliyoruz ve başarılar diliyoruz."

 

BERKSAN TEL EROZYON ve KALIP SANAYİ

Berksan Tel Erozyon ve Kalıp Sanayi Şirket Yetkilisi Köksal SARAYOĞLU:

"Sürekli gelişen ve değişen bir dünyada firmaları ve halkımızı patent konusunda bilinçlendirmenin çok önemli bir ihtiyaç olduğuna inanıyorum. Bu sayede daha gelişmiş bir dünya için ve teknolojik ilerlemeler için yeniliğe açık, koruma altında bir patent unsuru gerekli bir etkendir. Çalışmalarından dolayı firmamız adına 'Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyorum."

 

AKDOĞAN TİCARET SANAYİ YAĞLARI HIRDAVAT VE AMBALAJ MALZEMELERİ

Akdoğan Ticaret Sanayi Yağları Hırdavat ve Ambalaj Malzemeleri Şirket Yetkilisi:

"Marka bilincinin son yıllarda dünyada ve ülkemizde oluşmaya başlaması bizler için önemli bir adım. Bu adımı daha ileriye götürmeyi amaçlayan ve bunu kendine görev edinen 'Türkiye Patent Hareketi' sosyal sorumluluk projesini destekliyoruz."

 

 KALENDER ET LOKANTASI

Kalender Et Lokantası İşletme Müdürü Salih AYKUT:

"Damak tadına hitap ettiğimiz gıda sektöründe de patentin yerinin önemli olduğunu düşünüyorum. Farklı, yeni ve güvenli bir buluş için olmazsa olmazlardan biri olan patentleşmeyi destekliyoruz ve 'Türkiye Patent Hareketi'ni çalışmalarından dolayı kutluyoruz."

 

ZİYADE KEBAP

Ziyade Kebap İşletme Müdürü Salih PAKYILDIZ:

"Daha güçlü bir Türkiye için toplumsal değerlerin ve yeni fikirlerin korunması taraftarıyız. Bu anlamda fikri haklarımızın korunması için patent unsurunun olmazsa olmaz bir etken olduğunu düşünüyorum ve Adres Patent'in Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyorum."

 

GÜLATMA METAL SANAYİ TİC. LTD. ŞTİ.

Gülatma Metal Sanayi Tic. Ltd. Şti. Firma Yetkilisi:

"AR-GE çalışmalarının arttırılması, üreticinin teşvik edilmesi, teknolojinin gelişmesi ve bizlerin teşvik edilemesi açısından 'Türkiye Patent Hareketi'nin' yapmış olduğu çalışmaları isabetli bir davranış olarak görüyoruz ve bu sorumluluklarından dolayı kendilerini destekliyoruz."

 

HAKSAN KALIP MARKET

Haksan Kalıp Market Satış Koordinatörü Ömer SOYTÜRK:

"Üreticiye ait olan ürünlerin korunması ve dünya pazarında da tüketiciye sunulabilmesi için patent sayısının artması önemli bir gereksinim diye düşünüyorum. Bu konuda daha bilinçli olduğumuz zaman daha gelişmiş bir Türkiye'de yaşayabileceğimize inanıyorum. Bu yoldaki çalışmalarından dolayı da 'Türkiye Patent Hareketi'ni' firmamız adına destekliyorum."

 

ART EV ALETLERİ TASARIM ÜRETİM SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.

Art Ev Aletleri Tasarım Üretim Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Firma Yetkilisi Haluk TEKELİOĞLU:

"Firmamızın içinde bulunduğu sektör gereği tasarım ve teknoloji ile parelel sürekli yenilikçi bir kurum olmamız şart. Bu sebepten dolayı patent çalışmaları hem bizim için hem de ülkemiz için önemli bir adım. Bu adımda emeği geçen Türkiye Patent Hareketi'ne teşekkür ederiz."

 

İSAŞ ÇELİK KAPI KASALARI SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ

İsaş Çelik Kapı Kasaları Sanayi Limited Şirketi Müdür Yadımcısı Emin AKYÜZ:

"Son yıllarda ülkemizdeki ve tüm dünyadaki patent sayısının artması gelecek için önemli bir gelişme. Patent sayısının artmasına bağlı olarak kazanacağımız gelir ile de ekonomiye büyük katkı sağlayacağız. Türkiye Patent Hareketi'ni de bu katkılarından dolayı tebrik ediyorum."

 

KRANKSAN KRANK DOLGU SANAYİ

Kranksan Krank Dolgu Sanayi Şirket Yetkilisi İhsan KÖMÜRCÜOĞLU:

"Global gelişmelerle birlikte patent unsuruna da önem veren ülkeler hiç şüphesiz açık ara öndeler. Biz de Türkiye olarak bir adım öne geçebiliriz ve bizler de patent konusuna yeterince ilgiyi göstermeliyiz. Tüm bunlara öncülük eden Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyorum."

 

DİZAYNTEK MAKİNA METAL SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Dizayntek Makina Metal San. Tic. Ltd. Şti. Firma Sorumlusu Ali BALKAN:

"Makina sektöründe çalışmamız doğrultusunda ister istemez yenilikliklere açık olmak zorundayız. Patent unsuru da yenilikçi bir firma olabilmek adına en önemli konu bizim için. Bizlere bu konuda öncülük eden Türkiye Patent Hareketi'ne de desteklerinden dolayı teşekkürlerimi arz ederim."

KURİŞ KAPLAMA

Kuriş Kaplama Şirket Yetkilisi Ömer KURİŞ:

"Dünya pazarına açılan kapı da farklı fikirler üretebilemek ve bu fikirleri koruma altına alabilmek amacıyla patent sayısının artması önemli bir gereklilik diye düşünüyorum. Bu sayıyı arttırmak için de yapılan tüm çalışmaları destekliyorum Türkiye Patent Hareketi'ni de bu konuyu görev edindiği için tebrik ediyorum."

 

İSTANBUL ŞÖMİNE ISI SİSTEMLERİ TASARIM

İstanbul Şömine Isı Sistemleri Tasarım Şirket Yetkilisi Yusuf TURHAN:

"Gelişmişlik adına önemli bir adım için patent sayısının ülkemizde ve tüm dünyada arttırmalıyız. Böylece gelecek nesillere de daha gelişmiş bir dünya sunabiliriz. Firmamız olarak da Türkiye Patent Hareketi'ni çalışmalarından dolayı tebrik ediyor ve destekliyorum."

 

DENSAN ELEKTROMEKANİK CİHAZLAR İNŞAAT-TURİZM SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

Densan Elektromekanik Cihazlar İnşaat-Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti. Şirket Müdürü Kemal Boğaç DENKER:

"Elektrik ve elektronik sektörde çalıştığımız için yeni buluşlara çok ihtiyacımız var. Bu ihtiyacı en iyi şekilde patent sayısının arttırılmasıyla sağlayabiliriz. Türkiye Patent Hareketi'ni de bu sayıyı arttırmak için vermiş olduğu destekten dolayı kutluyorum ve firmam adına ben de bu projeyi destekliyorum."

 

PİRAMİD METAL KALIP ELEMANLARI SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Piramid Metal Kalıp Elemanları Sanayi Ticaret Limited Şirketi Genel Müdürü Ahmet ÖZÜDOĞRU:

"Ürünlerin korunması ve firmaların bu konuda desteklenmesi için patent unsurunun sağlanması ve sayısının arttırılması elbette ki gerekli bir madde. Bu doğrultuda Türkiye Patent Hareketi'nin yapmış olduğu sosyal sorumluluk projesini destekliyorum."

 

PENSAN LTD. ŞTİ.

Pensan Ltd. Şti. Şirket Yetkilisi Osman UZUN:

"Bilgi ekonomisi ve parasal ekonomi için patent unsuru önemli bir gereklilik. Artan patent sayısına bağlı olarak her sayıda bir adım öne geçebileceğimize inanıyorum. Gelişmişliğe açılan kapıda Türkiye Patent Hareketi'nin öncülük yapması teşekküre değer bir davranış."

 

EKER MAKİNE METAL PLS. İMALAT SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

Eker Makine Metal Pls. İmalat San. ve Tic. Ltd. Şti. Şirket Yetkilisi Erdem DEMİRCAN:

"İşimiz gereği hem ülkemizde hem de tüm dünyada yenilikleri takip etmek mecburiyetindeyiz. İlerleme kaydedebilmek içn ve müşterilerimize kusursuz hizmet verip, onları hizmetten mahrum bırakmamak için yeni buluşları takip etmemiz ve yeni buluşlar üretmemiz kaçınılmaz oluyor. Bunu kendine görev edinen Türkiye Patent Hareketi'ni de çalışmalarından dolayı destekliyoruz."

 

OMNİ METALURJİ

Omni Metalurji Şirket Yetkilisi Yasin TÜYSÜZ:

"Bilim, teknoloji ve yenilik adına zincirleme etkinin olumlu yönde gelişebilmesi için her bir patentin önemi çok büyük diye düşünüyorum. Bu olumlu etki art arda gelen olumlu sonuçlar ortaya çıkarmaktadır ve ülkemizin gelişmişliği açısından da önemli bir etken diye düşünüyorum. Bunu kendine görev edinen Türkiye Patent Hareketi'ni de tebrik ediyor, destekliyorum.."

 

YILMAZLAR ELEKTRİK MAKİNA İMALAT ve İNŞAAT SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Yılmazlar Elektrik Makina İmalat ve İnşaat San. Tic. Ltd. Şti. Şirket Yetkilisi:

"Patent konusunda daha bilinçli bir ülke olmak elbette ki çok önemli. Ortaya çıkan her buluş ve bu buluşun koruma altına alınması üretici için ve tüketici için en uygun çözüm olmakta. Bu yüzden patent sayısının artması gerektiğine katılıyorum ve Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyorum."

 

ADESAN ETİKET ve REKLAM SAN. LTD. ŞTİ.

Adesan Etiket ve Reklam San. Ltd. Şti. Müşteri Temsilcisi Fatih AYDEMİR:

"Dünyada meydana gelen teknolojik gelişmeler ülkemizi de olumlu yönde etkilemektedir. Bizler de ülkemizde patent konusunda daha bilinçli olarak gelişmişliğe büyük katkı sağlayabiliriz. Türkiye Patent Hareketi de bu doğrultuda çok büyük bir gelişime öncülük ediyor diye düşünüyorum ve çalışmalarını destekliyorum."

 

PARTNER PRES MAKİNA METAL SAN. ve DIŞ. TİC. LTD. ŞTİ.

Partner Pres Makina Metal San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. Firma Yetkilisi Olcay GEDİK:

"Patent bir firma için, bir ülke için ve bir dünya için daha olumlu ve güzel sonuçlar açısından gelişmişliğe ve yenilikçiliğe doğru gidilecek en isabetli unsur. Patentleşmeyi sağlamak açısından daha bilinçli bir toplumlaşmaya doğru gitmemiz gerekmektedir. Bunu kendine görev edinen Türkiye Patent Hareketi'ni kutluyorum."

 

TEKPAN ENDÜSTRİYEL PANO & KABİN

Tekpan Endüstriyel Pano & Kabin İstanbul Bölge Satış Sorumlusu Dilek DOLU:

"Son yıllarda gelişmişlik, yenilik ve teknolojik unsurlarının daha ön planda olduğunu hepimiz görüyoruz. Bu noktada eğilmemiz gereken konulardan belki de en önemlisi patent konusu. Artan patent sayısıyla birlikte daha güzel bir ülke ve daha iyi seviyede bir ekonomiye sahip olacağımıza inanıyorum. Bunu destekleyen Türkiye Patent Hareketini de kutluyorum."

TEL-POLKİM TEKNİK POLİMER KİMYA SAN. LTD. ŞTİ.

Tel-Polkim Teknik Polimer Kimya San. Ltd. Şti. Şirket Yetkilisi Cihan UĞURLU:

"Sektörümüz gereği firmamızın gelişmesi için yeniliğe açık olmak durumundayız. Patent unsuru da burada bize önemli katkılar sağlamakta. Her bir patent bizi ileriye götürecek önemli bir adım. Türkiye Patent Hareketi'ni de bu görevinden dolayı kutluyorum."

 

REFERANS YANGIN GÜVENLİK DANIŞMANLIK

Referans Yangın Güvenlik Danışmanlık Şirket Yetkilisi Ebay TAŞTEKİN:

"Teknolojiyi takip etmek kadar ortaya çıkan buluşların da ne kadar kontrol altında olduğunu vurgulamak gerekir. Bu konuda patentleşme unsuru öenminin ne kadar büyük olduğunu kanıtlamaktadır. Bu yönde yapılan tüm çalışmalar hem dünya için hem de ülkemiz için önemli bir görev. Bu göreve öncülük eden Türkiye Patent Hareketi'ni çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum."

AKOMEK DIŞ TİCARET PAZARLAMA LTD. ŞTİ.

Akomek Dış Ticaret Pazarlama Ltd. Şti. Satınalma Tülay ÖZKAN:

"Dış ticaret ile ilgili konularda patent konusu önemli bir etken arzetmekte. Özellikle son yıllarda globelleşen bir dünyada patentin önemi daha iyi anlamaktayız. Bu anlamda Türkiye Patent Hareketi'nin öncülük etmesini tebrik ediyorum ve kendilerini destekliyorum.

 

FİDAN SU POMPASI ve HİDRAFOR İMALATI

Fidan Su Pompası ve Hidrafor İmalatı Şirket Yetkilisi Abdullah FİDAN:

"Marka ve patent gücü gelişmiş bir Türkiye için olmazsa olmaz maddelerden biri. Daha iyi şartlarda bir Türkiye için ve hatta daha iyi şartlarda gelişmiş bir dünya için bu konunun üzerinde daha çok durulması gerektiğini düşünüyorum. Bu konunun altını çizen ve gerekeni yapmak için çaba gösteren Türkiye Patent Hareketini destekliyorum."

 

AYSAR GRUP LTD. ŞTİ.

Aysar Grup Ltd. Şti Genel Müdür Ayhan SARUHAN:

"Topluma bir şeyler sunabilmek ve bu anlamda gerekli şartları sağlayabilen bir üretici olmak için patent unsurunun önemli olduğuna inanıyorum. Daha güçlü bir Türkiye için patent sayılarının artması gerektiğinin bilincindeyim. Bizlere tekrar bunu hatırlatan ve yapmamız gerekeni vurgulayan Türkiye Patent Hareketini destekliyorum."

 

BİLGİN HİDROLİK KRİKO ve MAKİNE SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Bilgin Hidrolik Kriko ve Makine San. Tic. Ltd. Şti. Firma Yetkilisi Bahaeddin SATI:

"Yeni ürünler sunabilmek ve bu sunulan ürünleri globelleşen dünyada sergileyebilmek büyük bir başarıdır. Bu başarıyı da güvenlik altına alabilmek hem üretici için hem de tüketici için güven veren bir unsur. Patentleşme konusu da tam burada devreye girerek gereken önlemi almaktadır. Türkiye Patent Hareketi'nin de patent konusuna gereken önemi vermesini tebrik ediyorum."

 

MT AKARYAKIT MALZEMELERİ İMALAT ve KIR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Mt Akaryakıt Malzemeleri İmalat ve Kır. San. Tic. Ltd. Şti. Genel Müdür Mehmet TÜRKYILMAZ:

"Patent sayısının artmasıyla birlikte daha gelişmiş bir dünyayı gözlemekteyiz. Bu konuda bilincin arttırılması ve gereken çalışmaların sağlanması gelişmişlik adına önemli bir gereklilik. Türkiye Patent Hareketi'ni de yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum."

 

KALIP DESTEK PLASTİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Kalıp Destek Plastik San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdür Murat TOPÇU:

"Fikirlere sahip çıkan bir toplum yetiştirebilmek için fikirlere sahip çıkan patent unsurunun bilinçlendirilmesi ve yaygınlaştırılması gerektiğine inanmaktadır. Bu bilincin verilmesiyle birlikte gelişmişliğe doğru ileri bir adım atılacaktır. Ben de firmam adına Türkiye Patent Hareketi'ni üstlenmiş olduğu sorumluluğu destekliyorum."

 

SONİMAK ULTRASONIC TECHNOLOGY

Sonimak Ultrasonic Technology Firma Yetkilisi Altan KIRKKAYA:

"Sonimak Teknoloji olarak teknolojinin gelişmesi gerektiğinin ve bu doğrultuda atılan her adımın ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu adımı atmak için patent sayısının arttırılması gerektiğinin bilincindeyiz. Bizler de firma olarak Türkiye Patent Hareketi'nin üstelenmiş olduğu bu sorumluluğu destekliyoruz."

 

ERHA MÜHENDİSLİK

Erha Mühendislik Makina Sanayi - İmalat Tic. Ltd. Şti.. Şti Ürün Direktörü Umut ERMAN:

"Patent sayısında dünya standartlarının üstünde olabilmek için bu konuya gereken önemi verip, konula ilgili bilinçlenmek gerekmektedir. Türkiye Patent Hareketi de yapmış olduğu sosyal sorumluluk projesiyle bu konuda öncülük yapması takdire değer bir davranış. Biz Erha Mühendislik olarak kendilerini destekliyoruz."

 

AYIKBAND SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

Ayıkband San. ve Tic. Ltd. Şti. Makine Mühendisi İsmail Ertunç AYIK:

"Patent ve marka sayısının dünya standartlarına gelmesi ülkemizi daha gelişmiş örnek bir ülke olarak ilerleteceğini düşünüyorum. Bu şekilde ekonominin daha canlı ve bilimsel olarak da gelişmiş bir ülke olacağımızı düşünüyorum. Türkiye Patent Hareketi'ni de bu sorumluluğundan dolayı tebrik ediyorum ve destekliyorum."

 

TOLGAHAN MATBAA MAKİNALARI TAMİR BAKIM SANAYİ ve TİCARET LTD. ŞTİ

Tolgahan Matbaa Makinaları Tamir Bakım Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Şirket Yekilisi Rıdvan ÇAKIR:

"İşimiz gereği makina sektöründe teknolojik gelişmeleri takip etmek zorundayız. Her bir buluş bizim için fayda getirecek bi runsur oluyor. Bu buluşların patentli olması da bizlere güvenilirlik veriyor. Türkiye Patent Hareketi'ni Tolgahan Makina olarak destekliyorum."

 

DOYPAK PAKETLEME GIDA MK. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

Doypak Paketleme Gıda Mk. San. ve Tic. Ltd. Şti. Firma Sahibi Belma AYKUTALP:

"Üretici ve tüketiciye güvenilir, kaliteli ve teknolojik hizmet vermeyi hedefliyen marka ve patent unsuru son yıllarda ülkemizde ve tüm dünyada sayılarının artmasıyla konunun öneminin daha çok altını çizmeyi sağladı. Türkiye Patent Hareketi de bunu vurgulamak için bu sorumluluğu kendine görev edinmiş. Tebrik ediyorum ve destekliyorum."

 

EMF İŞ MAKİNALARI SAN. TİC. LTD. ŞTi.

Emf İş Makinaları San. Tic. Ltd. Şti. Satış Müdürü Şevket AKYOL:

"Türkiye Patent Hareketi'ni patent ve markalaşma unsurlarında ülkemizi teşvik ettirdiği için teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler de bu konuda daha bilinçleniyoruz ve inanıyorum ki bu tarz sosyal sorumluluk projeleriyle gelecek nesiller adına da daha gelişmiş bir dünya için önemli adımlar atıyoruz."

 

CNK HAVACILIK SAN. TİC. LTD. ŞTİ

Cnk Havacılık San. Tic. Ltd. Şti. Genel Müdür Yardımcısı Haluk ERTUĞRUL:

"Globelleşen dünyada Ar-Ge çalışmalarına gereken önemi veren ve bu konuda gereken çalışmayı sunan ülkelerin daha gelişmiş olduğunu görmekteyiz. Bu gelişmişliğin beraberinde getirdiği markalaşma ve patentleşme çalışmalarının da artmasıyla gelecek nesiller için önemli adımlar atılıyor. Türkiye Patent Hareketi'nin bu konudaki duyarlılığını kutluyorum."

 

RİFİS MAKİNA SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

Rifis Makina San. ve Tic. Ltd. Şti. Muhasebe Müdürü Ebru SU:

"Faaliyet gösterdiğimiz sektörle ilgili olarak sürekli yeni ve teknolojik bir hizmet sunmamız gerekmektedir. Tüm bu aşamada firmamız adına yaptığımız en isabetli karar marka ve patent başvurusu olmaktadır. Bu şekilde hem işimizi koruma altına alıyoruz hem de müşterilerimize daha kaliteli, güvenilir ve teknolojik hişzmetler sunuyoruz. Türkiye Patent Hareketi'ni de bu anlamda destekliyoruz."

 

FOREIGN TRADE LINE

Foreign Trade Line Kurum Müdürü Nilay ÇİFTÇİ:

"Bu yılın ve gelecek yılların hedefi büyük firmaların en başta markalaşma adına markalarının patentlenmesi gerektiğine inanıyorum ve bu sorumluluğu kendine görev edinen 'Türkiye Patent Hareketi'ni' destekliyorum."

 

ÖZEN DİŞLİ MAKİNA SANAYİ

Özen Dişli Makina Sanayi Genel Müdürü Hızır BAYKUŞ:

"Firmamız adına attığımız en önemli adım markalaşmak ve patent konusuna eğilmek oldu. Bunun ülkemiz adına da önemli bri adım olduğuna inanıyorum. Bu sayının artmasıyla birlikte dünya standartlarına gelip daha gelişmiş bir ülke için gerekenleri yapmış olacağımızı düşünüyorum. Buna öncülük eden Türkiye Patent Hareketi'ni destekliyorum."

 

PROSKY PANELS

Prosky Panels Firma Sahibi İbrahim Gökhan SELÇUK:

"Gün geçtikçe etkisi artan ve Türkiye'de patent konusunda yeni bir akım başlatan Türkiye Patent Hareketi'ni gönülden destekliyoruz. Tescil konusunda atılan doğru adımlar ve bilinçlendirme faaliyetleri fikri varlığımız için çok büyük önem taşıyor. Bu bağlamda yeni fikirler üretme konusunda girişimci bir ruha sahip olan bir kurum olarak biz de patent sayımızın arttırılması gerektiği fikrine katılıyoruz."

 

SİMGE OPTİK

Simge Optik Malzemeleri Ticaret Ltd.Şti. Ortağı ve Yöneticisi Hüseyin SARI:

"Marka ve patent hem ürüne kişilik kazandırıyor, hem de kişilik ile birlikte nitelik kazandırıyor. Ticarette kalıcılık ve süreklilik ilkesinin en önemli ve vazgeçilmez iki unsuru. Ürünlerimizin ve adımızın kişilikli ve nitelikli olması için gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek tüm hareketleri destekliyoruz. Bu önemli sosyal sorumluluk bilincinin öncüsü 'Türkiye Patent Hareketi'ni kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz."

   
 
 
 
 
 
   
E-Mail : info@turkiyepatenthareketi.com
iletisim@turkiyepatenthareketi.com
Tel : +90 212 347 8989