FacebookTwitter Sitene Ekle Arkadaşına Tavsiye Et

DESTEKLEYEN KAMU KURUMLARI

İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer YILDIZ:

"İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü olarak çeşitli öğrenci projelerimize patent alma çalışmaları yürütmekteyiz.  Öğrencilerimizde patent bilinci yaratarak, öğrencilerimize ait fikir, proje ve ürünlerin korunması gerektiğine inanıyor; Türkiye Patent Hareketi’ni destekliyoruz."

 

 

 

ŞİŞLİ BELEDİYESİ  

Şişli Belediye Başkanı Mustafa SARIGÜL:

"Şişli Belediyesi olarak marka ve kurumun haklarını korumak adına patent hususunun ne kadar önemli olduğunun farkındayız. 2007 yılında emek hırsızlığına karşı MÜYAP ile birlikte, Telif Hakları'na karşı bir kampanya başlatmıştık ve kamuoyunun dikkatini çekmiştik. Bu yüzden önemli bir sosyal sorumluluk projesi olan 'Türkiye Patent Hareketi'ne destek vermekten mutluluk duyuyorum."

 

 

 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Turizm Müdürü Tuncer ARABUL:

"İstanbul için yenilikçi bir turizm kültürü oluşturulması bu kültürü oluştururken; Turizm çeşitlendirilmesinin geliştirilmesi, doğru ve etkin tanıtım ve pazarlama olanaklarının geliştirilmesi, sektördeki hizmet kalitesinin artırılması,  lokum, kahve  gibi otantik ürünleri korumanın yanında yeni ve özgün tasarımlarla fark yaratılması kısacası kentsel ölçekte markalaşma çalışmalarının yürütülmesi yer almaktadır.
Sürdürülen bu çalışmalar sayesinde İstanbul turizm potansiyelinin en üst seviyede değerlendirmek mümkün olacaktır. Biz de şehir turizmine yerel yönetim olarak en üst düzeyde katkı sağlamak adına turizmde markalaşma ve patentleşme çabalarının İstanbul’un küresel ölçekte rekabet edebilmesinde önemli rol oynayacağına inanıyor; Türkiye Patent Hareketi projesini destekliyoruz."

 

 

 

BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYESİ

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan AKGÜN:

"Uluslar arası platformda söz sahibi bir ülke olabilmek, ekonomik ve teknolojik gelişmelerden  geçmektedir. Bu bağlamda bir ülkenin patent sayısının arttırılması, lider ülkeler arasına girebilmesi doğrudan avantaj sağlamaktadır. Bu yüzden Türkiye’nin patent sayısının dünya standartlarına ulaştırılmasını vizyon sahibi bir belediye olarak önemsiyor ve patent konusunda önemli bir adım atan Türkiye Patent Hareketi’ni destekliyoruz”

 

 

 

FATİH BELEDİYESİ

Fatih Belediye Başkanı Mustafa DEMİR:

"İki deniz ve iki kıtayı bağlayan bir köprü olan Tarihi Yarımada Fatih, binlerce yıl geçimini ticaretle sağladı. Ona avantaj sağlayan konumu nedeniyle bu şehirde ticaret Roma’dan Bizans’a Osmanlı’dan Cumhuriyet’e her daim geçer akçe oldu. 550 yıllık Kapalıçarşı ve envai çeşit baharatın satıldığı Mısır Çarşısı da Fatih’in ticari hayatını hep canlı kıldı.  Osmanlı’nın ilk ticari markaları bu topraklarda doğdu, gelişti.

Fatih Belediyesi olarak biz, halen dünyanın en önemli ticari merkezlerinden biri olan şehrimizde doğan markaların ticari haklarının korunması gerektiğine inanıyoruz. 100 binin üzerinde ticari işletmeye sahip olan ve Fatih’i; dolayısıyla Türkiye’nin en önemli markası olan “İstanbul”u dünya ticaretinde üst basamaklara taşıyan markalarımızın Patent Haklarını ulusal mesele addediyor ve  “Türkiye Patent Hareketi”ni destekliyoruz.

Bu hareketin tüm Türkiye’ye yayılmasını dileğiyle…"

 

 

 

ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ

 

 

 

 

 

 

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz BÜYÜKERŞEN:

"Türkiye'de patent konusunda atılması gereken birçok adım var. Biz Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak Türkiye'deki patent sayısının dünya standartlarına ulaştırılması gerektiğinin bilincindeyiz. Bu konuyla ilgili önemli bir atılım başlatan 'Türkiye Patent Harekatı'nı sonuna kadar desteklemekteyiz."

 

 

 

SİVAS BELEDİYESİ 

Sivas Belediye Başkanı Doğan ÜRGÜP:

"Türkiye Patent Hareketi'nin, kalkınmakta olan ülkemizin Ata'mızın ifade ettiği çağdaş medeniyet ülküsüne daha çabuk ulaşmamızı sağlayacağı inancını taşıyor bu itibarla da çalışmanızı içtenlilikle destekliyorum."

 

 

 

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ

 

 

 

 

 

 

 

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ:

"Patent konusu Türkiye'nin önemli bir sorunudur. Patent başvuru sayımızı dünyadaki lider ülkeler katına çıkarmak stratejik çalışmalarla mümkün olacakdır. Adres Patent'i bu konu üzerine eğildiği ve 'Türkiye Patent Hareketi'ni başlattığı için kutluyor ve patent sorununun farkında bir belediye olarak bu önemli projeyi yürekten destekliyoruz"

 

 

 

ESKİŞEHİR TİCARET ODASI

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Harun KARACAN:

"Yerel buluş ve ürünlerin varlığı Türkiye ticaretinin kalkınması anlamına gelmektedir. Önemli olan ülke genelinde var olan potansiyeli kayıt altına alabilmek ve dünya sıralamasında patent konusunda noktalara ulaşabilmektir. Patent konusunda son dönemde başlatılan en önemli çalışmalardan biri olan 'Türkiye Patent Hareketi'ni ETO olarak biz de destekliyor ve özellikle sanayicilerimizden de aynı özveriyi bekliyoruz."

 

 

 

GAZİANTEP SANAYİ ODASI  

Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Nejat KOÇER:

“Patent 11. sırada olan bir Güneydoğu şehri olan Gaziantep’in sanayi odası olarak marka tescil ve patent bilincinin geliştirilmesi gerektiğinin ve farkındalık yaratılmazsa Türkiye’nin yenilikçi olmada çağın gerisinde kalacağının farkındayız. Yeni dünyada ülkelerin ve şehirlerin değeri patent sayılarıyla ölçülecektir. 2023 yılında patent konusunda üçüncü şehir olmayı hedefleyen Gaziantep’in Sanayi Odası Başkanı olarak 'Türkiye Patent Hareketi'ni yürekten destekliyorum.”

 

 

 

GEBZE TİCARET ODASI

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail ÇİLER:

“Nasıl insanların isimleri ve kimlikleri varsa ürün ve hizmetlerin de aynı şekilde markaları ve kendine özel tasarımları vardır. Milyonlarca çeşit üründen ürününüzün ortaya çıkması ve farklılık yaratması O’na katacağınız değerle ve tescille sağlanabilir. Bu bakımdan başlatılan kampanya ile şirketler hem global anlamda hem de yerel anlamda önemli kazanımlar elde edebilecektir. Bizler de üyelerimize örnek olması bakımından hem logomuzu hem de adımızı tescilledik. Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak 'Türkiye Patent Hareketi'ni gönülden destekliyorum.”

   
 
 
 
 
 
   
E-Mail : info@turkiyepatenthareketi.com
iletisim@turkiyepatenthareketi.com
Tel : +90 212 347 8989